Організм людини на 85% складається з води. Тому для нормального його функціонування необхідно споживати достатню кількість рідини та підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні. Інакше можна серйозно нашкодити не тільки собі. Також можуть постраждати дерев'яні меблі, кімнатні рослини та інші предмети побуту. Тому відповідь: так, сухе повітря небезпечне. Чим саме і як виправити ситуацію, розповідаємо нижче. Image

Негативні наслідки сухого повітря

Що відбувається, коли повітряні маси занадто сухі?

  1. У пересушених приміщеннях частинки пилу не осідають на поверхні, а постійно рухаються. І потрапляють у дихальні шляхи. А якщо врахувати, що в них розвиваються й розмножуються пилові кліщі, це ще більше погіршує ситуацію.
  2. Серйозно страждає шкіра та слизові. Дихання стає ускладненим, на шкірі можуть з'являтися алергічні почервоніння, свербіж і лущення. Виправити ситуацію допоможуть зволожувачі повітря.
  3. Постраждають очі. Через сухе повітря виникає відчуття дискомфорту, печіння, різі. Якщо затягнути змінення цього стану, зір поступово почне погіршуватися.
  4. На тлі низького рівня вологості патогенні мікроорганізми також швидше переміщуються в приміщенні, що підвищує ризик зараження вірусними й бактеріальними інфекціями.
  5. Гіпертоніки та маленькі діти особливо сильно страждають від низького рівня вологості. У людей похилого віку підвищується ризик розвитку інсульту й інфаркту.

За низького рівня вологості розсихаються дерев'яні меблі, а кімнатні рослини зазнають серйозних труднощів у вегетації.

Як визначити рівень вологості

Для цього потрібно мати під рукою гігрометр. Якщо його показник нижчий за 40%, значить повітря в приміщенні сухе. Оптимальні показники — від 45 до 60%. Є й народні методи визначення рівня вологості. Достатньо витягнути з холодильника сильно охолоджену пляшку з водою та поставити її на столі. Якщо конденсат на її стінках зникає швидко, значить із рівнем вологості не все добре — повітря пересушене.

Як виправити ситуацію

Якщо в приміщенні дуже сухе повітря, необхідно зволожувати його. Для цього слід встановити вдома спеціальний побутовий прилад — зволожувач. Краще вибирати ультразвуковий, оскільки він працює тихо. Деякі моделі мають підсвічування, тому їх можна використовувати в дитячій як нічник. Такі моделі можна замовити в каталозі Алло.юа у Дніпрі. Що ще робити:

  1. Обов'язково провітрюйте кімнати. Бажано створювати щось на кшталт протягу. Провітрювання потрібно проводити будь-якої пори року та за будь-яких температурних показників за вікном.
  2. Спробуйте розвішувати на радіатори або двері вологу білизну після прання.
  3. Залишіть у кімнатах квіти в горщиках. Підійдуть хлорофітум, драцена, фікус. Їх бажано регулярно поливати та обприскувати.
  4. Регулярно виконуйте вологе прибирання. По-перше, зможете прибрати максимальну кількість пилу, по-друге — підняти рівень вологості в кімнаті.

І звичайно, не забувайте пити достатньо води. Рекомендована норма для дорослої людини — 30 мл на кожен кілограм ваги.