Пристрасть до вина — це не те, чого потрібно соромитися. Закохатися в цей напій дуже легко: він має багатогранний смак, п'янкий аромат і справжню естетику вживання. Упродовж декількох століть вино нерозривно пов'язане з гастрономією. Дехто використовує його під час приготування страв, інші ж уміло комбінують напій із кулінарними шедеврами. Саме про останнє йтиметься далі, тобто про деякі рекомендації щодо гарного дуету «цілющої води» та їжі. Image

Правильна подача

Процес включає безліч дрібниць. Для сомельє — це справжній ритуал, а для звичайної людини — перше враження й основне сприйняття напою. Неважливо, буде це вино в тетрапаках чи традиційна пляшка, коректна подача здатна розкрити весь потенціал алкоголю. Секрети споживання за всіма канонами охоплюють декілька ключових моментів:

  1. Вибір келихів. Посуд, підібраний за правилами, — дуже важлива частина сервірування стола. Гарно до вина акомпанують келихи з тонкого скла, бажано прозорого. Червоні сорти наливають в округлі широкі ємності, білі — у вузькі та високі. Натомість ігристі напої подають у тонких та довгих келихах зі стрункою ніжкою (флюте), які призначені для того, щоб бульбашки довше утримувалися всередині.
  2. Відкорковування. Почати треба з перевірки температури пляшки: для ігристого — це 7–9 °C, для легкого білого чи червоного — 10–14 °C, для міцних вин — 16–18 °C. Саме відкорковування має відбуватися спокійно та впевнено. Приберіть обгортку та беріться до видалення корка.
  3. Розлив. Негласним принципом вважається обслуговування насамперед дам. Після розливу промокніть отвір пляшки серветкою.

Якщо пригощаєте гостей кількома різновидами вина, подбайте, щоб на столі була свіжа вода.

Ідеальний дует

Вміння поєднувати вино з їжею давно вже перетворилося на справжню науку — еногастрономію. Проте не варто вдаватися до крайнощів. Кожен поціновувач має свій досконалий набір, який залежить тільки від особистих уподобань і смаків. Отож, сміливо складайте свій «кошик» із продуктів, а нижче розглянемо класичні союзи, які можна взяти до уваги.

Червоне сухе вино — це найменш вимогливий напій. Воно легко взаємодіє з багатьма закусками та основними стравами: дичиною, куркою й овочами гриль, піцою, пастою, паеєю, хамоном, ковбасою та сирами. До солодкого напою підійдуть червона риба, горіхи, фрукти.

Звичною компанією білого вина є морепродукти, риба та овочі. Напівсолодке чудово поєднується з десертами, не гострими ковбасами, сиром. Білий солодкий напій впевнено доповнюйте тістечками, еклерами, кислою фруктовою нарізкою. Повітряне та відсвіжне, із нотками фруктів рожеве вино потребує відповідних страв. Доречними будуть легкі десерти та їжа середземноморської кухні: гребінці, скумбрія, овочеве рагу, моцарела, паштети. У маркеті цікавих штук maudau.com.ua ви знайдете чимало гідних компаньйонів до вашого улюбленого напою. Експериментуйте та підбирайте свою комбінацію для гарного проведення часу.