Правильно організоване робоче місце позитивно впливає на працездатність. Особливо, якщо це робота за комп’ютером – людині потрібно відчувати максимальну зручність, аби уникнути швидкої втоми від довгого сидіння на одному місці. Крім того, ніщо не повинно відволікати від виконання задач, інакше рівень зосередженості буде наднизький.

Важливу роль в організації робочого місця відіграє стіл. Саме від нього залежить, наскільки ефективною буде людина під час роботи або навчання. На щастя, сучасні виробники пропонують купити комп’ютерний стіл будь-якої моделі, навіть на замовлення, за індивідуальним проектом. Та все ж таки, зараз асортимент дозволяє вибрати найкращий та зручний варіант з вже готових меблів. Потрібно лише знати, на що звертати увагу.

Головні характеристики вибору

Передусім, варто визначитись з призначенням столу. А для цього треба відповісти на кілька суттєвих питань.

Зокрема:

  •  Яка техніка буде розміщуватись – комп’ютер, моноблок або ноутбук;
  •  Який простір можна виділити під стіл – при достатній площі кімнати можна взяти класичну прямокутну модель, якщо ж простір обмежений, то підійде кутова або U-подібна модель, щоб збільшити корисну площу;
  •  Параметри користувача – для дитини або підлітка достатньо буде невеликого або середнього столу, тоді як для дорослої людини краще вибирати більшу модель.

Перший пункт варто розглянути детальніше, бо люди часто не розуміють різниці. А вона є, і полягає в тому, що під різні пристрої знадобиться різна площа поверхні.

А саме:

  •  Для ПК – в такій моделі повинна бути спеціальна ніша під системний блок, яка не заважає ногам. А площа має вміщувати монітор з діагоналлю, достатньої для комфортної роботи;
  •  Для моноблоку – тут ніша під системний блок не знадобиться, але до площі робочої поверхні вимоги ті ж самі;
  •  Для ноутбуку – в даному випадку можна купити комп’ютерний стіл в Одесі невеликих розмірів, адже в середньому діагональ екрану рідко перевищує 15-17 дюймів, а клавіатура вже вбудована в пристрій, тож не потребує окремого місця.

Окремо варто сказати за геймерську модель. Вона повинна не просто мати зручні розміри, а ще й бути функціональною, щоб можна було розмістити всі необхідні комплектуючі. Додатково не повинно бути перешкод до системного блоку, адже до нього доводиться часто підключати різноманітні периферійні пристрої.

Наступний критерій – матеріали виготовлення. Насьогодні меблі зазвичай виготовляють з натурального дерева (масив), ЛДСП, МДФ, а також з комбінації метал-скло. Проте, якщо потрібен комп’ютер стіл за доступними цінами, краще звернути увагу на ЛДСП або МДФ. Це найбільш поширені матеріали, які мають непоганий рівень зносостійкості, невибагливі у догляді, досить легкі для транспортування. Скло-металеві та дерев’яні моделі коштують дорожче, але й термін служби у них довший, вони виглядають більш стильно та сучасно, гідно доповнюють авторський дизайн інтер’єру.

  • м. Одеса вул. Катерининська 84/86 меблевий салон КПД
  • https://kpd.od.ua/

Розміщення столу

На рівень комфорту при роботі за комп’ютерним столом значно впливає й його правильне розташування. Якщо стіл купувався для спальної кімнати, то краще буде розмістити його так, щоб утворився окремий робочий простір. Тоді ніщо не буде заважати або відволікати від роботи чи навчання. Для геймерів такої необхідності практично немає, головне, щоб було зручно, а меблі (власне стіл та крісло) не заважали пересуватись по кімнаті.

У вітальнях, як правило, вже присутні різні полички, «стінки» та підвісні шухляди. Тому є сенс поставити невеликий стіл для ноутбуку поруч з такими меблями. Тоді все буде знаходитись під рукою, не доведеться зайвий раз вставати, щоб узяти канцелярські приладдя.