Різні проблеми зі слухом можуть спіткати людину в будь-якому віці. Зниження гостроти слуху вливає на працездатність та в цілому на якість життя. Тому такі проблеми не варто залишати без розв'язання, тим паче сучасні технічні можливості дозволяють виправити майже будь-які вади, незалежно від причини їх появлення.

Для початку, щоб адекватно оцінити стан здоров'я пацієнта, що звернувся з певними скаргами до лікаря, необхідно провести правильну діагностику. Отоакустична емісія — сучасний метод оцінки слуху, що дозволяє максимально коректно поставити діагноз та призначити ефективне лікування. Звернутися за допомогою для призначення такого обстеження можна до медичного центру слуху в онлайн-режимі на сайті sluh.com.ua. Тут можна вибрати зручний час для обстеження та консультації з лікарем високої кваліфікації в філіях “Центр Слуху”.

o8LidP_vfUja1NHQhcrdgw86ioAtAA1KWWW_gI8LokwNVthxapx-iq98vHQ5WBafpZM3eltg7V0oX2FmME0cpvknmSQIFQZYMNaIOOTpb7bIERPA2MPLFy827xg6Ove05FUQULHIUKPQ

Метод ОАЕ — специфіка процедури

Максимально коректні дані щодо стану системи слуху можна отримати завдяки тому, що є можливість перевірити актуальний стан такої частини, як равлик. Саме він забезпечує людині здатність сприймати різні звуки навколишнього середовища. Але є й специфічна відмінність цього органу слуху — здатність до генерації звуків у відповідь на ті, що поступають ззовні. Ці звукові хвилі можна просканувати за допомогою спеціального обладнання, яке розповсюджує звуки різної частоти, різних тонів. На підставі отриманих результатів зробити правильні висновки щодо стану слухової системи людини.

2TFoxFEc7xvAGMnvzVYnEWZ8SGqHIJEqa0xkX_olrXNR2v6q8hYC9dKY6lJRKyK0sTlfY79Zzg7dhEG0j6ENspvb6B0oExYMN7EIuhfetYhv0hDKBBd7ExxJ8Td6P_AHxSnVNA8ynQUn

Коли призначено ОАЕ-тест, пацієнт має знати, що цей метод дослідження дозволяє виявити наявність вад, але без уточнення ступеня розладів. Тобто результат такого тесту формується як позитивний або негативний висновок, але без деталізації, наскільки сильно втрачена слухова функція.

Вся інформація, що фіксується обладнанням, надається в формі зручних для сприйняття та аналізу графіків. Розшифровкою зазвичай займається професійний лікар-сурдолог.

Проведення ОАЕ — порядок процедури

Простота проведення тесту та реєстрації даних — ті фактори, що визначають доцільність проведення обстеження для виявлення порушення слуху методом ОАЕ. Велике значення має той факт, що людині не має потреби брати безпосередню участь в процесі тесту, виконувати якісь специфічні дії. Не важливе й розуміння пацієнтом суті обстеження, адже функціонування равлика відбувається автономно, без докладання будь-яких зусиль.

ZoGH3ZqJ3vv3d_ymzrNSntBO-U1QEyk1RUlDLDx50qTyb58B65_DRSnbBGo6kUMI7DYsbYC_yDRpyMzT9peqzGW4TX9ExZ9n2PTt1EtoPSxq5PdeGxDQXkCZXBaLog_gi_AzjZe5TS9f

Отоакустичний тест проводиться за наступним порядком:

  • застосовується спеціальний зонд у формі звичайного навушника, яких поміщають в слуховий прохід пацієнта;
  • в приміщенні витримується тиша, щоб коректно проаналізувати, які саме звуки равлик сприймає, а які — ні.

Пацієнт в процесі виконання тесту може зайняти будь-яке зручне для нього положення, адже це ніяк не вливає на результат.

ОАЕ-тест — переваги

Проведення ОАЕ тесту дозволяє своєчасно виявляти вади у людей будь-якого віку, в будь-якому стані. Таке дослідження проводиться навіть новородженим. Дані, що отримують після аналізу графіків, є об'єктивні та правдиві. Сама процедура проводиться швидко, для неї немає потреби в якійсь спеціальній попередній підготовці.