Війна – це травматичний досвід, який торкнувся абсолютно кожного громадянина України у будь-якому куточку світу. Поки воєнні дії тривають, він продовжує накопичуватись та поглиблюватись – руйнуючи особистість людини зсередини. У важкі часи допомога психолога та часом психіатра потрібна як повітря, як їжа чи ковток чистої води.

Психологічний центр в Києві: які причини звернення українців?

Увесь світ, затамувавши подих, зворушено споглядає – як Україна боронить свої кордони, власну ідентичність. Проте, колективні мужність та витримка даються високою ціною. Запити, з якими українці звертаються у центр психологічної допомоги https://altera.center від початку війни, є наступні:

  • суїцидальні думки;
  • панічні атаки;
  • втрата віри;
  • скорбота;
  • страх зґвалтування та катувань;
  • переслідування спогадів про звуки та картини насильства;
  • переживання за близьких тощо.

Абсолютно будь-який психологічний дискомфорт або психічний розлад, від якого українці страждають зараз, є закономірним навіть для повністю здорової людини.

Варто пам’ятати, що на поміч завжди готовий прийти відповідний спеціаліст – тобто, психотерапевт. Його консультація допоможе професійно визначити психологічний стан – у якому перебуває пацієнт, а також підібрати низку заходів – які повернуть йому душевне здоров’я.

Центр психологічної допомоги: яка користь від прийому?

Якщо людина тимчасово знаходиться в обставинах, коли не може отримувати психотерапію – у цей період вона може спробувати допомогти собі власноруч. Нижче знаходиться корисна інформація, яким чином це можна зробити. Потрібно:

  • пам’ятати, що ви далеко не єдиний – хто переживає подібну ситуацію, таких людей – тисячі;
  • жаліти та любити себе, піклуватися про власні фізичні та емоційні потреби;
  • не згадувати жахіття минулого, та не опікуватися невизначеністю майбутнього – жити по можливості поточним моментом.

Додамо до цього знамениту пораду всесвітньо відомого психолога Віктора Франкла, котрий вижив у концтаборі: обов’язково треба мати перед собою тверду ціль – навіщо ви живете. Проте за будь-якої можливості при цьому необхідно паралельно підшукувати та знаходити гідних лікарів, зокрема психотерапевта або психіатра.

У цьому питанні допоможе психологічний центр в Києві ALTERA. У центрі доступна послуга психотерапії, офлайн (адреса на Подолі, телефон для реєстрації вказаний на сайті) та в онлайн-форматі. Відгук про кожного спеціаліста центру від поточних та колишніх клієнтів доступний в інтернеті. Отже, можна ознайомитися з профілями спеціалістів – та підібрати собі того, хто відгукнувся описом.