Парогенерація в електрокаміні – це процес, під час якого випаровування води використовують для створення візуального ефекту полум'я. Такий ефект є одним з основних елементів, що роблять електрокаміни реалістичними та атмосферними. У цьому матеріалі розглянемо, як влаштований процес парогенерації в електрокаміні.

Принцип роботи парогенерації

З уроків фізики ми знаємо, що парогенерація – це процес перетворення рідини на пару за допомогою нагрівання. Однак у електрокаміні все влаштовано інакше. Тут джерелом пари, звичайно, теж є вода, проте впливає на неї зовсім не температура, а звук. В осередку каміна пара генерується під впливом ультразвукових хвиль. Тому ця пара не гаряча, а холодна, а також складається з найдрібніших крапель, які не осідають на меблях, а миттєво поглинаються повітрям.

Щоб створити ефект диму, дрібнодисперсна пара спрямовується в осередок, де розташований спеціальний блок підсвічування. Нерівномірне підсвічування робить пару схожою на язики полум'я, які не відрізнити від тих, що можна спостерігати у традиційному каміні.

Переваги електрокаміна з парогенерацією

  1. Безпека використання: електрокамін не створює відкритого полум'я, що робить його безпечнішим для використання у приміщеннях. Також він не виділяє шкідливих газів, що робить його максимально безпечним для здоров'я.

  2. Низькі експлуатаційні витрати: для роботи електрокаміна з парогенерацією потрібна тільки електрика, яка є дешевшим і білш екологічним джерелом енергії (якщо мова про альтернативну енергетику), ніж інші види палива. Не потрібно купувати дрова, газ або інші паливні матеріали.

  3. Зволоження повітря: під час роботи електрокаміна з парогенерацією у приміщенні дещо збільшується вологість повітря, що корисно для здоров'я. Також підвищення вологості сприятливо діє на більшість рослинності в будинку.

  4. Реалістичний ефект: завдяки технологіям, які використовують у сучасних електрокамінах з парогенерацію, можна створити вражаючі візуальні імітації диму та вогню, які виглядають майже так само, як справжні.

  5. Легкість установки та експлуатації: електрокаміни ( https://astraflame.com.ua/ )з парогенерацією мають просту конструкцію (додається лише резервуар з водою, який потрібно час від часу наповнювати та чистити) та часто комплектуються пультом дистанційного керування, що полегшує їх використання.

Електрокаміни з парогенерацією представлені в різних дизайнах та стилях, що дозволяє обрати оптимальний варіант під будь-який інтер'єр. Вони можуть мати різні розміри, форми та матеріали обробки – переконайтеся самі на прикладі каталогу українського виробника Astra Flame.