Якщо у вас раптом виник борг, або ви не погоджуєтесь з його сумою, за посиланням https://advokat-narodu.com/ ви можете знайти надійного адвоката, який допоможе вам оскаржити його. Але перед тим, як звертатися по допомогу, поміркуйте, що ви можете зробити самі.

Чому це не доручити адвокату? Звичайно, можна зробити й так, але якщо економія коштів для вас непринципова, і ви не хочете самі займатися справою. Для всіх інших випадків надамо поради, з чого ви можете розпочати оскарження боргу власними силами.

Перевірити наявність боргу

Переконайтеся, що бог виник не безпідставно. Запитайте докази (наприклад, документи або виписки), якщо ви вважаєте, що цей борг не ваш або якщо ви не згодні з сумою боргу. У будь-якому разі головне – документи.

Якщо Ви раніше оскаржували борг і довели його відсутність

Буває, що ви оскаржили борг, але проти вас розпочали роботу колектори, до яких не доведено актуальної інформації. Вам необхідно зробити письмовий запит колектору, від якого надходять вимоги – на підставі чого він продовжує направляти свої вимоги. Крім того, якщо у вас був борг перед банком у формі кредиту, то можна вимагати у банку звіт про кредит за останній рік.

Якщо борг було сплачено

Іноді з вами може зв'язатися колектор про стягнення заборгованості, яку ви вже сплатили. Потрібно попросити у нього, щоб він надіслав вам письмову вимогу, водночас повідомивши колектора, що борг вже сплачено. Надайте йому копії (оригінали залиште у себе!) будь-яких розписок, квитанцій, касових чеків як доказ, що ви погасили борг.

Якщо колекторна діяльність продовжується без адекватного пояснення, залишається потрібно подати скаргу: куди і як, ви можете дізнатися на порталі https://advokat-narodu.com/lawyers/voznesensk.

Якщо борг становить більшу суму, ніж Ви думали (знали)

Коли непорозуміння викликає не сам борг, а його сума, заявлена кредитором (колектором), потрібно запросити від них її детальну структуру, в тому числі:

  • суму та дату заявленого боргу;
  • розрахунок складових загальної суми за видами платежу (тіла кредиту та відсотків по ньому, пені, сум комунальних послуг різного характеру, мита, зборів тощо);
  • докладну інформацію про всі платежі, що були внесені вами.

Якщо це не ваш борг

Якщо ви нічого не знаєте про джерело заборгованості, але до вас надходять претензії, то, можливо, хтось взяв кредит, надаючи загублені або підроблені документи. Тут потрібно запросити копію кредитного договору та подати заяву в поліцію за фактом шахрайських дій невстановленої особи.

Відповідальність за чужий обов'язок

Зазвичай, особа не несе юридичну відповідальність на погашення боргу іншої людини, крім випадків, коли погодилася бути співпозичальником або виступати гарантом на отримання кредиту. Якщо ж ви стали стороною подібного правочину, на вас поширюються всі обов’язки боржника, і ви нестиме пов’язану з ними відповідальність.

Коли ви стали співпозичальником або гарантом під тиском, потрібно знайти адвоката в Вознесенську, який спробує оскаржити правочин та позбавити вас цього тягаря.

Якщо проти вас поданий позов до суду

Кредитори мають право звернутися із позовною заявою щодо стягнення з вас заборгованості. Якщо про це стало звісно, ви маєте негайно звернутися за юридичною консультацією. Це єдина можливість отримати дієвий захист із зібраними доказами.

Дуже дієвою формою захисту є подання у суді клопотання про витребування оригіналу кредитного договору (якщо заборгованість виникла на підставі такого). Трапляється, що він просто не зберігся у фінансовій установі, через що вимоги кредитора можуть розсипатися. Також варто звернути увагу на дотримання строків позовної давності – якщо минуло 3 роки від дня утворення заборгованості, можна просити суд про залишення позову без задоволення.