Ремонт – це те, що зазвичай радять просто пережити. Адже це процес складний та багатоетапний. Особливо, якщо він стосується повного переоформлення помешкання, зміни дизайну інтер'єру, перепланування тощо.

Саме тому краще не займатися ремонтом самостійно, читаючи лише тексти в інтернеті. Для того, щоб отримати результат, який відповідатиме всім вашим вимогам та побажанням, краще замовити послуги професійних дизайнерів та майстрів. На сайті https://d-artstroy.com.ua/holovna/ ви можете ознайомитися послугами спеціалістів, прайсом, а також прикладами готових робіт.

Ми ж далі детальніше розберемо, які види ремонту бувають та чим вони відрізняються між собою.

Косметичний ремонт

Простий варіант, який можна зробити своїми руками. Він полягає у покращенні вже наявного стану помешкання. Походить від слова «косметика», що означає швидше маскування та перевтілення, ніж якісь капітальні радикальні зміни.

Чому роблять косметичний ремонт? Якщо довго не оновлювати фарби, шпалери або елементи декору, вони втрачають яскравість, можуть пошкоджуватися та взагалі псувати зовнішній вигляд кімнати. Тому рекомендують проводити косметичний ремонт 1 раз на 6-7 років.

Як зрозуміти, що потрібно робити саме косметичний ремонт:

  • ви втомилися від інтер'єру, який вас оточує, проте не готові повністю його змінити;
  • ви хочете перевтілити кімнату буквально за пару днів;
  • ви придбали квартиру з чорновим оздобленням в новобудові – у такому разі варто готуватись до усадки будинку, тому в деяких кімнатах можна зробити не капітальний, а косметичний ремонт;
  • ви не маєте багато коштів на проведення повноцінних ремонтних робіт.

Капітальний ремонт

Може бути в різних категоріях: від бюджетного до елітного. Він повністю відрізняється від описаного вище типу ремонту. Під час таких робіт помешкання повністю трансформується і видозмінюється.

Капітальний ремонт роблять:

  • на початковому етапі після придбання помешкання;
  • після сильного зношення попереднього ремонту, а також деформації оздоблювальних матеріалів, меблів, комунікаційних систем тощо;
  • якщо існуюче планування або ремонт категорично не влаштовують.

Капітальний ремонт здійснити самому дуже важко. Для цього потрібна допомога професіоналів: дизайнерів та майстрів, які розуміються на демонтажі попередніх оздоблювальних матеріалів, вирівнюванні стелі, стін, підлоги, переобладнанні різних комунікації, монтажі нового оздоблення тощо.