Фахівці в галузі пивоваріння знають, що саме від солоду залежить якість продукції, що виготовляється. Для його подрібнення використовують млин. Це потрібно для того, щоб під час варіння в пиві не застоювалося сусло. Від правильного помелу залежить також і смак продукту.

Переваги використання млина

У побуті зазвичай солод подрібнюють за допомогою блендера або кавомолки. Але досягти ідеального помелу таким способом неможливо.

При помелі млином оболонка зерна не руйнується, а внутрішня частина розбивається на кілька шматочків. Кухонний комбайн або блендер не здатні впоратися з цим завданням.

Для правильного помелу в млині виставляють правильний зазор і роблять кілька пробних подрібнень. Таким чином, можна налаштувати його на правильну роботу.

Розмір помелу впливає на те, наскільки швидко фільтруватиметься сусло. Варіанти млина для помелу солоду можна розглянути в інтернет-магазині "My-Beer". У ньому зібрані різні необхідні товари для приготування якісного та смачного пива.

Неправильне подрібнення та його шкода для пивоваріння

Занадто подрібнене зерно буде за своєю консистенцією нагадувати борошно. Якщо таку речовину додати під час приготування пива, сусло почне застоюватися. Дробину дуже важко буде промити після такого процесу варіння.

Найкраще шукати альтернативу і пробувати середній або великий помел. При сильному подрібненні зовнішнє лушпиння зерна буде на виході давати терпкий смак, що абсолютно не характерно для хорошего пива. Завдяки млину для солоду воно повністю відділяється від внутрішньої частини зерна. Під час фільтрації осідає шаром і робить смак пива набагато кращим і приємнішим.

Млин для солоду при пивоварінні дає низку позитивних результатів:

  • оцукрювання відбувається значно швидше;
  • фільтрація більш якісна і природна;
  • смак приємний і не терпкий;
  • немає сміття або небажаних дрібних плаваючих осадів;
  • колір насичений.

Підійде млин для солоду, як і звичайному любителю домашнього пива, так і представникам великих виробництв. Від якості подрібнення залежить результат. Ефективність роботи приладу видно вже після першого використання. Швидка його робота заощадить час, а якісна фільтрація - дасть гарантований результат. Використовувати млин для солоду можна не тільки при виготовленні пива, але також і при варінні віскі.