Наркоманія не вибирає людину за фінансовим благополуччям чи національністю. З проблемою наркотичної залежності може зіткнутися кожен. Наркоманія – це хвороба психіки і тіла, тобто вона вражає організм людини повністю. Тобто хворий потребує лікування не тільки його тіла, а і психіки. Саме з цієї причини це захворювання набагато небезпечніше інших патологій, а процес лікування наркоманії у Луцьку https://lczm.org/ua/likuvannia-narkomanii-u-lutsku.html та інших містах України тривалий і обов'язково вимагає комплексного підходу.

Реабілітація чи профілактика

Суспільство недостатньо поінформоване про цю проблему, тому деякі люди зберегли тверде переконання, що від першого вживання до кінцевої стадії наркотичної залежності може пройти досить багато часу. Настільки, що людина зможе розпізнати хворобу, швидко зорієнтуватися і взяти ситуацію під контроль. Але статистика наркоманії свідчить про протилежне – після першого прийому наркотику може бути вже пізно, і тоді не уникнути лікування наркоманії у Чернівцях https://lczm.org/ua/lechenie-narkomanii-v-chernovtsakh.html. Ступінь психологічної залежності значною мірою визначається тим, наскільки сильною була ейфорія під час перших прийомів наркотичних речовин. Психофізіологічні властивості особистості, відчуття невдоволення і дискомфорту в проміжках між вживанням наркотиків здатні викликати несвідоме бажання знову відчути задоволення від вживання, з яким людина вступає на шлях наркоманії. Реабілітація наркозалежних коштує дорожче, ніж профілактика хвороби. Тож доцільно приділяти більше уваги заходам, які пропагують здоровий спосіб життя.

Поширеність наркоманії

Згідно з офіційною статистикою, в Україні близько 1,5 мільйонів наркоманів. Наркотики в нашій країні вживає близько 9% молоді у віці від 15 до 34 років. Цифри лякають і дають привід замислитися над тим, з якою швидкістю поширюється ця проблема. До того ж, вона ускладнюється тим, що наркозалежні не бажають лікуватися.

В Україні виникнення і поширення наркоманії пов'язують з відсутністю системи дитячих і молодіжних організацій, різкою зміною соціального статусу, пропагандою і впливом західної культури, а також ціннісною кризою в суспільстві і ослабленням родинних зв'язків. Міжнародна Антинаркотична Асоціація прикладає максимальні зусилля для пропаганди здорового способу життя, але для істотного покращення ситуації необхідно запровадити програму боротьби з наркоманією на державному рівні.

Соціальні чинники також впливають на розвиток зазначених соціальних проблем. Нестабільна економічна ситуація, що характеризується суттєвим рівнем безробіття, і як наслідок зниженням рівня життя значної частини населення країни призводять до так званої «соціальної депресії», відсутності особистої перспективи та значущості.

Значення сімейних проблем у виникненні наркотичної залежності

Особливу увагу слід приділяти сім'ї. Батьки, які не мають матеріальної стабільності, необхідного контролю за своїми дітьми, або ті, хто зловживає алкоголем, дуже часто не помічають, що їхні діти стають наркоманами. Але не тільки в сім'ях, де є батьки-алкоголіки, діти «збиваються з істинного шляху». Навіть те, що дитина виховується в неповній сім'ї, може вплинути на зміну життєвих цінностей, а отже, і на рішення про вживання наркотиків. Дуже часто діти, які виховуються в неблагополучних сім'ях, стають залежними. Це можуть бути сім'ї, в яких є алкоголіки, наркомани, люди з нехімічними залежностями (їх близько 200 і це одержимість шопінгом, ігроманія, співзалежність, анорексія, булімія тощо). Якщо дітям не приділяти достатньо уваги, то їх прихистком може стати не рідний дім, а реабілітаційний центр для наркозалежних.

У таких сім'ях може бути відсутній один із батьків, хтось із членів сім'ї може бути серйозно хворим, крім того, може бути присутнє фізичне чи психічне насильство. У всякому разі, це причини і фактори, а лікуватися від наркотичної залежності можливо і потрібно. При виборі клініки або наркологічного центру необхідно вибирати місце, де пропонується комплексний підхід до лікування.

Для лікування наркоманії у Хмельницькому https://lczm.org/ua/likuvannya-narkomaniji-v-khmelnitskomu.html спеціалісти асоціації використовують сучасні ефективні методи лікування та запатентовані авторські методики. Звертайтесь до центру для отримання безкоштовної консультації. Ми допоможемо врятувати близьку вам людину та надамо їй шанс на щасливе життя.