Як показала тенденція зміни алгоритмів ранжирування в пошуковій системі Google, безліч сайтів, які не відстежують і вчасно не впроваджують нові рекомендації, втрачають свої позиції при апдейтах. Пошукова система Google кілька разів на рік випускає великі Core Update, які якщо не кардинально, то суттєво змінюють правила гри. Тому, самостійно просувати свій сайт, якщо ви не маєте актуальних знань - вкрай складно, у таких ситуаціях рекомендується довірити просування досвідченим компаніям, таким як https://embo.com.ua/uk/. Фахівці у таких компаніях щодня аналізують нові тренди та перевіряють їх на практиці.

Актуальні тренди у SEO на 2022 рік

Якщо аналізувати дискусії у профільних чатах та дискусії на форумах, SEO-фахівці відзначають, що найголовніші напрямки залишаються незмінними. Серед них: посилальне просування, контентна і технічна оптимізація. Але всередині цих областей SEO відбуваються зміни. Розглянемо детальніше, що важливо під час SEO-просування в 2022 році.

Врахування користувацького інтенту

У SEO-просуванні інтентом вважають намір користувача, який він відображає при формуванні пошукового запиту. Наприклад, при пошуку слова "тачки" користувач може мати на увазі однойменний популярний мультфільм, або автомобілі. Це і є пошуковий інтент. Важливо враховувати цей нюанс та оптимізувати сторінку саме під те, що бажає побачити користувач. Роботи пошукової системи під час аналізу сторінки враховують як прямі входження ключових слів, а й близькі за змістом слова.

Контентна оптимізація

Раніше підготувати SEO-контент було досить просто: копірайтеру ставилося ТЗ з вимогами за ключами, він писав текст середньої якості і він без редактури потрапляв на сторінки, що просуваються. Наразі простим полотном тексту не обійтися – контент для високого ранжування має містити тематичні зображення, списки, інфографіку та вставки релевантних відео.

Е-А-Т — експертність, авторитетність та достовірність

На сьогоднішній день, рекомендується під час створення контенту запрошувати реальних експертів, які розуміються на темі та готові або самостійно написати текст, або провести пруфридинг (віднімання на достовірність фактів) статті. Особливо це стосується таких ніш, пов'язаних зі здоров'ям (медицина). Також, рекомендується вказувати реального автора статті та команду проекту (співробітників компанії) на сайті.

Якість зовнішнього посилального профілю

У цьому напрямі кардинальних змін не відбулося, але не варто забувати про цей фактор. Якісні зворотні посилання є одним із найсильніших сигналів для високого ранжування сайту. У 2022 році за спостереженнями фахівців високу ефективність, крім гостьових постів, показують себе крауд ​​посилання та посилання-сабміти. При виборі донора варто звертати увагу на заспамленность (співвідношення вхідних та вихідних посилань) та органічний трафік.

Оновлення контенту

SEO-фахівці відзначають, що при активних роботах з оптимізації сайту, нарощуванні посилання, у якийсь момент все одно позиції і трафік можуть різко просісти, відносно колишніх показників. Часто в цьому виною буває відсутність оновлення контенту. Іноді досить просто доповнити або актуалізувати інформацію на сторінках і через деякий час це позитивно позначиться на рейтингу сайту.