При будівництві нових будинків мало хто звертає увагу на зовнішній вигляд системи опалення. Внаслідок цього мешканцям доводиться самостійно розв'язувати цю проблему. Зараз зробити це досить просто – можна скористатися послугами професіоналів або закрити радіатори та труби своїми руками. Головне при цьому вибрати відповідний варіант та врахувати особливості його виконання.

Як сховати опалювальні труби та стояки у квартирі чи приватному будинку

Перед тим, як сховати труби опалення у квартирі або в приватному будинку і закрити радіатори, необхідно ознайомитися з основними вимогами до проведення цих робіт.

Найпростіше виконати декорування системи опалення у приватному будинку, оскільки його комунікації ніяк не пов'язані із сусідніми будинками. Тому можна вибрати будь-який варіант маскування трубопроводів та опалювальних приладів. У багатоквартирному житловому будинку, при зміні розташування центральних стояків системи опалення, необхідно враховувати інтереси інших мешканців будинку та погодити внесення змін з відповідною організацією.

На жаль, повністю приховати трубопроводи вийде лише під час проведення капітального ремонту кімнат. При цьому потрібно зробити це так, щоб не втратити частину теплової енергії. Наприклад, магістральні транзитні трубопроводи найкраще закривати декоративними панелями.

У приватному будинку не варто переживати з приводу втрати тепла – при використанні системи індивідуального опалення рівень тепловіддачі батарей не зміниться.

Перед початком робіт необхідно ретельно вивчити наявну схему розташування трубопроводів і визначити, які ділянки можна закривати, а які залишати відкритими. У вільному доступі повинні залишатися різьбові з'єднання та арматура, щоб у разі затоплення вчасно перекрити воду. Закриті ділянки краще виконувати із поліпропіленових труб без різьбових з'єднань.

Оптимальним варіантом буде декорування відкрито прокладених труб та опалювальних приладів. При правильному виборі дизайну коробів зовнішній вигляд кімнат не постраждає, а втрати тепла будуть знижені до мінімуму.

Що необхідно врахувати під час маскування гарячої труби

Перед тим, як ховати труби або намагатися ушляхетнити їх зовнішній вигляд, потрібно враховувати певні нюанси, які обов'язково виникають у процесі проведення робіт:

  • За будь-якого способу маскування труб відбуватимуться втрати тепла.
  • Для рівномірного прогрівання кімнат не можна перекривати напрямок конвекційних потоків повітря.
  • До всіх різьбових з'єднань труб та радіаторів повинен бути забезпечений вільний доступ – при необхідності вбудовуються дверцята або знімні панелі.

Основні способи маскування труб та радіаторів

Існує безліч різних способів маскування елементів системи опалення. Але всіх цікавить головне питання - як закрити трубу в кімнаті красиво і зробити так, щоб батарея не псувала вигляд інтер'єр кімнати. Для різних ситуацій існують певні способи розв'язання цих проблем.

Всі варіанти поділяються на два основних типи – повне закриття в нішах та стінах або маскування декоративними елементами.

Встановлення декоративних екранів

Декоративні екрани є одними з найцікавіших способів закриття труб та радіаторів. Вони можуть виконуватися зі скла, прозорого пластику, дерева. При цьому важливо враховувати наявність декоративних грат, через які тепло надходитиме до приміщення.

Самі екрани потрібно робити знімними для зручності обслуговування батарей.

Монтаж гіпсокартонних коробів

Ще один простий варіант – монтаж гіпсокартонного короба. Одним із його головних плюсів є те, що він легко кріпиться на металевому каркасі. Після цього його можна фарбувати, обклеїти шпалерами або закласти плиткою. Тому короб можна монтувати не лише у кімнатах, а й у ванній та на кухні. Щоправда, для цього слід використовувати вологостійкий гіпсокартон.

При цьому важливо не забувати про знімні панелі або декоративні решітки із пластику та металу в місцях різьбових з'єднань та фітингів. Короб повинен бути таких розмірів, щоб труба знаходилася не менше ніж 5 см від його стінок.

Монтаж трубопроводу в стіні або всередині підлоги

Якщо в приміщенні планується капітальний ремонт, труби можна повністю заховати в стінах і підлогах. Це дуже зручно та естетично. Для цієї процедури у стіні робиться штроба, і в ній монтуються труби, які обертаються теплоізоляційним матеріалом. Потім, ніша повинна бути повністю замурована або зашита гіпсокартоном. Усі різьбові з'єднання та фітинги залишаються у відкритому доступі.

У підлозі прокладати труби із пластику можна з теплоізоляційним матеріалом або без нього. Методика монтажу з ізоляцією не відрізняється від укладання в стіни. Якщо підлога бетонна, то в ній робиться штроба, якщо дерев'яна, то розкриваються плінтуси, дошки, а труби прокладаються по лагах.

Також можна прокладати труби під підлогою по всьому периметру кімнати, навіть без ізоляції. У такому разі вони виконуватимуть функцію теплої підлоги, а встановлення радіаторів не потрібно.

Прокладання комунікацій за підвісною стелею

Цей спосіб прокладання трубопроводів не застосовується для квартир, але може бути використаний у приватному будинку, якщо в ньому є автономна система опалення. Такий метод виправданий, коли на другому поверсі трубопроводи розведені на підлозі, а на першому – на стелі. Після того, як вся лінія буде закріплена, монтується натяжна стеля.

Якщо вам потрібно замаскувати існуючи труби або встановити нову систему опалення, ви завжди можете звернутись у компанію "Ремонт оселі". Наші фахівці зможуть вас проконсультувати та виконати монтаж "під ключ".