З давніх часів людство використовує декоративний камінь в будівництві та архітектурі. В сучасному світі даний матеріал застосовується найчастіше як оригінальна декоративна обробка. Кам'яний декор приваблює своєю естетичністю та довговічністю. Камінь використовується для оздоблення будівель усередині та зовні. Визначальними критеріями при виборі каменю є зовнішній вигляд та відповідність його характеристик для зони використання.

Основні особливості вибору каменю для зовнішнього облицювання

Граніт і мармур найбільш міцні та довговічні, але й найдорожчі. Тому їх рідко використовують для облицювання фасаду по всій площі стін. Найчастіше гранітом та мармуром декорують вхідні групи, віконні отвори та окремі елементи будівлі.

Черепашник та піщаник податливі до обробки та доступні за ціною. Поряд із доломітом і вапняком забезпечать естетичний вигляд фасаду будівлі. Така обробка здатна витримати екстремальні температури та надмірну вологість.

Каміні магматичної породи, такі як граніт, кварцит і піщаник є найкращим варіантом облицювання цоколя будівлі, як за експлуатаційними, так і з естетичних характеристик.

Для оформлення будови в античному стилі зверніть увагу на травертин.

Декоративний камінь для внутрішнього оздоблення

Природний камінь підходить для оформлення будь-якого інтер'єру.

Мармур асоціюється з розкішшю та багатством протягом століть. Традиційно мармуром обробляють стіни, підлогу, каміни, а також кухонні поверхні: стільниці, фартухи, барні стійки.

Полірований граніт органічно виглядає при оформленні стін вітальні, фартухів кухні або їдальні. Проте, облицьовувати цією плиткою підлогу у ванній або душовій небажано, тому що плитка дуже слизька.

Доломіт має лікувальні властивості, тому спеціалісти радять оздоблювати цим каменем зони для відпочинку. Це посприяє позитивному впливу на центральну нервову систему людини, позбавить безсоння і тривоги. Відвідування саун та лазень, оздоблених доломітом, допоможе зняти напругу.

Серед величезної різноманітності декоративного каменю сланець відрізняється відмінною теплопровідністю та звукоізоляційною здатністю. Цей мінерал як найкраще підійде для внутрішнього оздоблення приміщень.

Для облицювання камінів підходить практично будь-який вид природного каменю. Найбільш популярними є мармурові та гранітні облицювальні плити. Але і каміння піщаних порід створить особливу атмосферу, підкреслюючи затишок домашнього вогнища.