Шатуном заведено називати деталь, що з'єднує поршень та шатунну шийку колінчастого валу.

Чому ламається

Основною причиною, чому шатун виходить з ладу вважаться зношування деталей. Ремонт верхньої головки проводиться рідко, а термін служби втулки еквівалентний ресурсу всього ДВЗ. Але буває й таке, що шатун зігнувся або був повністю зруйнований. Це може статися в результаті того, що поршень зіткнувся з головкою блоку. Також таку реакцію може спричинити гідроудар або коли до камери потрапили абразивні речовини або сторонні предмети. 

Підшипники можуть набагато швидше зношуватися, коли змащування є незадовільним. Про це свідчить подовження шатунних болтів, почорніння вкладок або зміна кольору шатунної головки, яка стає темно-синьою. Причинами ламання шатуна може бути засмічення фільтрів, недостатній рівень моторного мастила та його невчасна заміна, втрата мастилом робочих властивостей, потрапляння в циліндр забруднень та абразивів.

Ремонт чи заміна 

В деяких випадках деталь можна відремонтувати. З одного боку це обійдеться дешевше, але з іншого вірогідність того, що вона у найближчому часі зламається знову буде дуже високої. Саме тому спеціалісти зазвичай рекомендують купувати новий шатун двигуна. Оскільки в такому випадку, можна бути впевненим, що запчастина при правильному догляді прослужить ще багато років, чудово виконуючи свою роботу.

Робити покупку краще на перевіреній торговельній площадці. В такому разі ви зможете розраховувати не тільки на те, що там будуть якісні товари, але й на професійну консультацію спеціаліста, якій зможе відповісти на всі запитання та порекомендувати найкраще рішення.