Чернігівська область входить до трійки найбільших областей України, а також є одним із лідерів у галузі труїзму. Тут розташувалися десятки історичних пам'яток, парків та сотні красивих об'єктів архітектури, які варто побачити на власні очі.

Портал «Чернігівщина туристична» допоможе вам вибрати ті об'єкти, які точно припадуть до смаку вам та членам вашої родини. Якщо вас цікавить, що подивитись в Чернігові, де розташовуються готелі в Чернігові, як потрапити в той чи інший район області — вся інформація зібрана на зручному сайті. Ви можете скористатися туристичною мапою і навіть знайти відповідного гіда, щоб усі екскурсії проходили цікаво та продуктивно.

Качанівка – романтична пам'ятка області

Національний історико-культурний заповідник Качанівка – це одна з найвизначніших пам'яток області, яка не повинна залишитися без вашої уваги. Розкинувся парк на березі річки Смош на площі понад 700 гектарів. Тут знаходиться Качанівка садиба, а також прилеглий до неї величезний і красивий ландшафт. Його називають місцем закоханих та молодят, адже саме тут можна насолодитися один одним без зайвої метушні та клопоту.

Що варто побачити

Екскурсія в Качанівку може зайняти тривалий час – краще бути готовим до довгих прогулянок тінистими нескінченними алеями. Вони ведуть до житлових і господарських споруд у стилі 19 століття, палацового ансамблю неокласичного стилю, садибної церкви, численних ставків, мостів, гірок Любові та Вірності.

Тут кожен може скласти уявлення про життя дворянських сімей, а також поринути в атмосферу мистецтва, адже свого часу на території садиби творили багато відомих діячів, серед яких Шевченко, Гоголь, Врубель, Глінка, Рєпін та інші.

Що потрібно знати про Качанівку

Графік роботи Качанівки дозволяє не тільки туристам відвідувати цю пам'ятку. Тут часто проводять культурні заходи, а також приватні урочистості, наприклад, весілля.

Приваблює ця територія своїми основними особливостями:

  • довжина алей становить понад 60 кілометрів – пройти варто по кожній, парк вразить своєю красою та доглянутістю;
  • ставки – головна особливість парку, адже тут їх величезна кількість, і вид з мостів відкривається незабутній;
  • закохані поспішають відвідати «інтимний скверик» та «романтичні руїни» – вони буквально наповнені чуттєвою енергетикою, яка заряджає всіх відвідувачів;
  • у парку розташувались такі меморіальні місця як дуб Гоголя, поляна Шевченка та інші, а також багато пам'ятників уславленим діячам.

Чернігів туристичний – це не лише найкрасивіша природа, яка вражає уяву навіть скептиків. На території області є багато історично значущих об'єктів, адже колись саме це місто було столицею України.

Де ще побувати

Якщо ви цінуєте історію, обов'язковим етапом дослідження регіону стане відвідування міста Батурин, яке ще називають гетьманською столицею.

Тут можна побачити палац останнього гетьмана Кирили Розумовського, унікальний за своїм оформленням Кочубеївський парк, Будинок генерального судді, збудований ще за правління Івана Мазепи.

Відвідати варто Воскресенську церкву, яка була збудована у далекому 1803 році. За легендою, її звели із цегли, отриманій після розбору вежі Мазепи. Тут же поховано останнього гетьмана.

Екскурсія до Батурина не може пройти і без відвідування Батуринської фортеці – у центрі цитаделі розташувався гетьманський будинок, а вежі та високі стіни збудовані з дерева, що і є особливістю цього місця.

У Чернігівській області є ще безліч красивих місць з цікавою історією, тому планувати маршрут подорожі краще заздалегідь, щоб не прогаяти все найважливіше.