На ринку лісоматеріалів акація має попит завдяки своїм виключним властивостям. Сировину використовують у будівництві, промисловості, оздобленні приміщень. Деревину акації можна вигідно продати або придбати на різноманітних ліцензованих електронних торговельних майданчиках.

Одним із таких порталів є ТОВ «Українська енергетична біржа» (ТОВ «УЕБ»). Після акредитації ви матимете можливість здійснювати торговельні операції з лісоматеріалами. Щоб акредитуватися потрібно зайти на сервіс: https://accredit.ueex.com.ua/form/wood-trading/ та після нескладної процедури отримати статус непостійного члена біржі, а фахівці допоможуть вам легко долучитися до торгів.

Акація – характеристики та особливості

Це досить розповсюджене дерево, яке росте майже по всій території нашої країни. Коли умови сприятливі, то стовбури можуть досягати у висоту понад 30 м., а в обхваті понад 1 м. Акація готова до використання у 25-35 років.

Така деревина має унікальні характеристики. Темне ядро з багатьма варіантами відтинків, естетична фактура та шовковистість роблять матеріал ідеальним для створення ексклюзивних меблів та оздоблення приміщень.

Висока міцність, пружність та зносостійкість дозволяють використовувати деревину акації для вироблення підлогової та паркетної дошки, меблів та інших виробив.

Акація майже не гниє, тому знайшла використання в будівництві, у вигляді дощок, брусу, вагонки.

До основних технічних характеристик можна віднести:

 • твердість;

 • пружність;

 • високу стійкість до гниття;

 • красиву фактуру деревини та інше.

Причиною таких властивостей акації є те, що волокна ростуть на зустріч одне одному. У цьому є свої недоліки – матеріал легко розтріскується під час відкритої сушки та досить проблемний при механічній обробці.

Ціна на деревину акації: з чого формується

Є думка, що подібна сировина дуже схожа на ясень, але коштує значно дешевше.

Ціну акації на біржі визначають за наступними характеристиками:

 • біостійкістю – здатністю опиратися гниттю та шкідникам;

 • технологічними показниками – в’язкість, пружність, твердість;

 • високою щільністю деревини – до 800 кг/м³.

Також на процес вирахування ціни впливає співвідношення попиту-пропозиції та інші чинники.

Де використовується деревина акації та її вартість на ТОВ «УЕБ»

За звичай матеріал купують для виробництва:

 • ексклюзивних та традиційних меблів;

 • паркету, підлогової дошки;

 • дверей;

 • настінних панелей, дошки-вагонки та інш.

Крім того, акацію широко використовують в промисловості та будівництві. Зводять бані, сауни, парні. Попереднє оброблена, акація добре витримує підвищену вологість та температуру.

Таким чином, деревина акації є майже універсальною сировиною, яку високо цінують фахівці.

Щоб дізнатися актуальну вартість на матеріал в будь-якому регіоні країни достатньо зайти на сервіс ТОВ «УЕБ», та звернутися до опції «Біржові котирування» або підписатися на відповідну розсилку.

Також ТОВ «УЕБ» надає можливість проконсультуватись з висококваліфікованими фахівцями за телефоном: 044-357-75-37.