Прихильники електронних книг стверджують: сучасні гаджети для читання набагато кращі безнадійно застарілих паперових аналогів. Вони не займають багато місця, значно поступаються друкованим виданням в ціні і, головне, не шкодять екології. Частково вони мають рацію, але все-таки є в багатосторінкових томах дещо, що навряд чи вийде знайти якісній заміні. Ми розповімо про вагомі причини повернутися до читання справжніх книг, пропонованих на сайті ranok.com.ua дешево.

Ви засвоюєте більше інформації

Згідно з дослідженням італійських вчених, результати якого були представлені світовій спільноті, читання паперових книг сприяє кращому засвоєнню інформації. Крім того, справжня книга забезпечує повне занурення в сюжет, тоді як електронний текст такого ефекту не дає. Фахівці вважають, що це може бути прямо пов'язане з тактильними відчуттями. Простими словами, це:

  • можливість доторкнутися до гарного видання,
  • оцінити кількість вже прочитаних сторінок,
  • відчути їх вагу та об'єм, що мотивує на детальне знайомство з твором набагато більше, ніж зручні гаджети.

Ви краще запам'ятовуєте сюжет

Інше дослідження, проведене вже в Великобританії, показало, що діти у віці від трьох до п'яти років набагато краще розуміють суть історії, якщо вона була прочитана їм не з електронного, а з паперового носія, коли використовувалась література для дорослих. Явище, впевнені вчені, може бути обумовлено тим, що гаджети відволікають дітей від будь-якої розумової праці в цілому.

Схожий експеримент повторила група студентів, яка була розділена на дві частини, одні читали художню розповідь через спеціальний додаток, інші - в самій звичайній книзі. Результати виявилися приголомшливими: друга група змогла майже повністю, включаючи найдрібніші деталі, відтворити сюжет твору нон-фікшн, юнаки і дівчата з першої тим же самим похвалитися не змогли.

Ви бережете зір

З огляду на, що в сучасних реаліях більшу частину часу ви проводите перед комп'ютером або смартфоном, навантаження на очі можна назвати критичним. Справедливості заради варто відзначити, що екрани останніх моделей електронних пристроїв максимально наближені до звичайної книги, проте, як показує досвід, цього все ще недостатньо.

Сухість слизової, почервоніння, печіння - це лише мала частина симптомів, що виникають при читанні з монітора. Опитування майже п'ятисот студентів зі світових університетів показало, що половина з учнів відчуває постійне відчуття дискомфорту в очах після переходу з паперових носіїв на електронні.