Кофемашина - це спеціальне технічне пристрій, за допомогою якого ви зможете швидко приготувати популярний напій. При цьому є можливість вибору вподобаного рецепта: еспресо, лате, капучіно, американо або інші, популярні напої на основі кави.

Пристрій кавомашини дозволяє повністю автоматизувати процес приготування, при цьому участь людини залишається мінімальним. Такі апарати встановлені практично у всіх закладах громадського харчування, а в багатьох у себе вдома. Професійні кавомашини мають ряд відмінностей від аналогічних приладів побутового призначення.

Технічні параметри професійних кавоварок

В першу чергу моделі відрізняються своєю продуктивністю, але в громадських закладах повинні встановлюватися спеціальні професійні кавомашини. Прилади побутового сегмента використовувати не рекомендується. Це пов'язано, в першу чергу, з наступними параметрами.

Крупность помелу кавових зерен

Кофемашина професійного рівня подрібнюють сировину до більш дрібних фракцій. Це дозволяє заощадити на придбанні дорогих сортів кави, а також в значній мірі збільшує насиченість смаку. На відміну від побутових кавоварок, де є грубий помел, з кожної порції, яка використовується на приготування, близько 10 грам залишається невикористаними. Тому. З огляду на цей факт, напрошується висновок, що при використанні побутових машин для продажу кавових напоїв, зменшується рентабельність підприємств і прибуток.

Також в професійних апаратах створюється більш високий тиск води для промивання дрібного помелу. Тому в побутових машинах встановлюють полімерні насосні блоки, а в комерційних - металеві, здатні витримувати більший тиск.

Відмінності в конструкції парового крана

За допомогою цього пристрою проводиться приготування молочної пінки. На машинах побутового рівня встановлені менш продуктивні крани, які здатні добре розігріти молоко, але для отримання якісної пінки потрібно більш тривалий проміжок часу. З цим пов'язана також ще одна проблема, після приготування порції капучіно, кавоварка вимагає повного охолодження, для чого потрібен час.

В професійних апаратах можна приготувати близько 120 порцій капучіно в годину, при цьому паралельно можна готувати каву по іншим рецептами.

Наявність бойлерів

Машини професійного рівня обладнуються бойлерами для нагрівання води, які мають обсяг близько 3 літрів. Побутові кавомашини такими ємності не обладнуються, холодна вода надходить в спеціальну «равлика», де нагрівається за допомогою електричного Тена. Це вимагає більшого часу для приготування, ніж в професійних машинах.

Можливість підключення до систем

Машини для кафе і барів можуть підключатися до водопроводу і каналізації, це спрощує експлуатацію пристрою і догляд за ними. Також ремонт кавомашини професійного рівня вимагає втручання кваліфікованих фахівців.