Створення покрівлі - завершальний етап зведення будинку. І один з найвідповідальніших. Дах захищає будівлю і його мешканців від негоди, опадів і снігу. А також запобігає витоку тепла. Побудова покрівлі - процес копіткий, що вимагає уваги і акуратності. Щоб будинок був захищений від зовнішньої дії покрівельні роботи повинні проводитися з використанням якісних матеріалів.

Ради від майстра з 10-річним досвідом роботи

Перевірений спосіб отримати надійний дах для захисту від негоди - найняти для її формування і настилу професіоналів своєї справи. Вони мають необхідні навички роботи з матеріалом. Але і власник будинку повинен розбиратися в основах цього процесу.

Створення покрівлі включає не лише підбір матеріалу і його укладання, але і зведення каркаса з крокв. На усі дії є строгі стандарти, які необхідно витримувати. Роботи проводяться на висоті, що означає додатковий ризик, тому вимагається дотримуватися правил безпеки.

Зводити дах рекомендується на початку осені, але підготовку матеріалу слід почати заздалегідь. А також треба розподілити і розпланувати етапи робіт. Кожен з них важливий, і від якісного виконання залежить міцність, надійність і довговічність покрівельного покриття. Навіть щонайменші порушення здатні викликати протікання, які поступово приведуть в непридатність кроквяну систему і тепловий захист.

Етапи покрівельних робіт

Основний план створення даху :

  • Попередня підготовка. Спершу необхідно скласти проект і розрахувати кошторис. У проекті враховується необхідне навантаження і кількість матеріалів, які знадобляться, а також суму оплати робіт. Також необхідно визначити, до якого моменту часу ці матеріали повинні згодитися. Щодня простою викличе додаткові витрати і нервування.
  • Створення несної конструкції (каркаса, або кроквяної системи). При монтажі необхідно правильно розподілити навантаження, яке випробовуватимуть матеріали. На каркас тиск робитиме не лише матеріал покрівлі, але і вітер, опади, сніг. Він повинен витримати вагу і прослужити не одно десятиліття.
  • Створення водовідливів. Залежно від типу даху, системи видалення води можуть мати різну конструкцію. Це певний нахил або желобы для видалення води.
  • Протипожежна обробка крокв, опалубки і інших дерев'яних конструкцій.
  • Монтаж покрівельного матеріалу. Залежно від складності конструкції даху (наявність балкончиків, мансардних вікон, інших елементів), монтаж відрізнятиметься по складності і займе різний час.
  • Обробка і остаточна ізоляція стиків.

Подивитися, як виконуються покрівельні роботи в Одесі, можна по цьому посиланню. Ця інформація буде корисною і на етапі вибору підрядника, і для розрахунку вартості.