Канальний вентилятор призначений для установки безпосередньо в шахту воздуховода. Такі пристрої можуть бути з прямокутним або круглим перетином. Вентилятори канального типу відрізняються простотою установки, компактними розмірами. Завдяки цьому вони підходять для створення системи вентиляції в невеликих приміщеннях, в тому числі - сумісні з підвісними стелями. Канальні широко застосовуються в будівлях побутового та громадського призначення, в промислових приміщеннях.

Особливості та технічні характеристики

Канальні з круглим перетином сумісні з повітроводами цієї ж форми. Їх часто використовують в житлових і громадських будівлях для створення ефективної системи вентиляції. Менш поширеними вважаються прямокутні варіанти. Але всі вони можуть використовуватися для видалення або припливу повітря.

Вентилятори відрізняються високою продуктивністю і зниженим споживанням електрики. Моделі, призначені для побутового використання, випускаються з пластиковими корпусами. Для цього використовують міцний пластик, стійкий до відколів і тріщин. Промислові вентилятори поміщені в металевий корпус. Метал тут - ударостійкий. Промислові моделі видають більше шуму, ніж побутові.

Як вибрати вентилятор?

Різноманітність канальних вентиляторів дозволяє вибрати варіант для різних приміщень - побутових або промислових. Від покупки відповідного обладнання залежить стабільність роботи системи і її ефективність. Перш за все, необхідно співвіднести потужність і площа приміщення. Якщо потужності не вистачає, то вентилятор не впорається з поставленим завданням.

Також при покупці потрібно звертати увагу на такі особливості:

  • Тип перетину каналу і його розмір
  • Показники повітрообміну
  • Показники повітрообміну
  • Швидкість руху повітря - якщо він перевищує показник в 14 м \ с, то вся система стає більш гучною.

Матеріал корпусу - пластик краще поглинає шум, а метал є більш довговічним. Зазвичай останній варіант затребуваний для промислових вентиляційних систем.

Замовляти вентилятор потрібно в перевірених місцях - у надійних продавців. Це допоможе вам уникнути підробки або товару поганої якості. Також пам'ятайте, що оригінальний вентилятор не може коштувати дешевше, ніж в середньому по ринку. Кожен вентилятор повинен мати сертифікат якості і гарантійний лист.