«Як знайти дистанційну роботу?» - найпопулярніше питання в нашому чаті удаленщиків і один з найпопулярніших запитів Гугла. Під "без досвіду" новачки зазвичай мають на увазі не досвід роботи, а відсутність hard skills — складних професійних навичок. На удаленке повно пропозицій для некваліфікованих кадрів. Залишається лише розібратися, які саме вакансії вам підходять.

Оцініть свої знання

Якщо ви старше 18 років і не перший день в інтернеті, то напевно вже щось вмієте. "Я нічого не вмію" — це неправда!

Новачки, хто шукає «удаленку без досвіду», зазвичай вміють що-небудь з цього:

 1. Користуватися ноутбуком
 2. Серфити в Інтернеті
 3. Спілкуватися в чатах
 4. Лайкати і коментувати пости в соцмережах
 5. Фотошопити прості картинки
 6. Перекласти текст з англійської на українську або назад

Складіть подібний список власних знань. Наприклад, ви добре володієте AutoCAD або Excel, або вмієте співати і у вас поставлений голос. Розбираєтеся в комп'ютерних іграх? Або ви в Інстаграмі, як риба у воді, купа людей лайкають ваші сторіс? Ведете телеграм-канал з котами або групу в «Однокласниках» для жителів Зміїногорська? Записуйте в список все, так буде простіше зорієнтуватися.

Вибирайте сферу

Найбільше вакансій в digital-середовищі, але у новачка завжди є вибір з вакансій, пов'язаних з телефонними дзвінками — наприклад, холодні обдзвони по базі клієнтів.

 • SEO (пошукова оптимізація сайтів)
 • SMM (маркетинг в соцмережах)
 • Освіта (онлайн-курси та онлайн-школи)
 • Медіа та блогери
 • Ігри
 • Іноземні мови
 • Дизайн
 • Продажі

Про програмування, data science, аналітику та інші грошові галузі можете навіть не думати. У цих сферах просунуті hard skills необхідні вже на старті.

Також не звертайте уваги на вакансії на кшталт "передрук документів", це шахраї.

Цікаво де взяти гроші в борг, під розписку у приватної особи? - переходь за посиланням та дізнайся. 

Професії на удаленке для початківців

Ким ви зможете працювати, якщо поки нічого особливого не вмієте?

Менеджер "Директа" в Інстаграмі

Що робити: відповідати на повідомлення передплатників і потенційних клієнтів, які надходять в Директ. Відокремлювати важливі повідомлення, які вимагають термінової відповіді, від неважливих і спаму. Готувати відповіді, погоджувати з брендом або блогером, якому належить аккаунт в Інстаграмі.

Де можна працювати: Instagram-магазини, блогери та акаунти брендів одягу, косметики, товарів для здоров'я. Загалом, з усіма, у кого продажу йдуть через Instagram.

Менеджер з підтримки клієнтів, куратор

Що робити: відповідати на повідомлення клієнтів і потенційних клієнтів в соцмережах (ВК, ОК, Фейсбук, Твіттер), додатку, месенджерах (Телеграм, Whatsupp, Viber, ТамТам та інших), електронній пошті. Зазвичай спілкування проходить по готовому скрипту-тобто заданим шаблоном відповідей на типові питання. З нетиповими питаннями вам допоможуть колеги.

Де можна працювати: онлайн-школи та онлайн-курси, браузерні та комп'ютерні ігри, дрібні SMM і SEO-агентства, рекламні агентства, додатки сервісів (банків, доставок їжі, інтернет-магазинів, таксі).

Менеджер інтернет-магазину

Що робити: обробляти вхідні замовлення, при необхідності листуватися з клієнтами через сайт. Додавати дані замовлення в CRM. Іноді оновлювати товари-додавати нові картинки або опис.

Де можна працювати: дрібні інтернет-магазини, локальні марки одягу та аксесуарів, невеликі Туристичні фірми.

Гострайтер (ще зустрічаються назви "копірайтер", "крауд-менеджер")

Що робити: писати фейкові (в основному, позитивні) відгуки або коментарі до статей і постів; писати короткі, в 1-2 рядки, описи до товарів для соцмереж і сайтів, ставити лайки до записів.

Де можна працювати: рекламні та SMM-агентства, інтернет-магазини. Самі вакансії найчастіше зустрінете в SMM і SEO-чатах і каналах.

Копірайтер

Що робити: писати нескладні тексти на основі готових текстів з інтернету, вести телеграм-канал, Instagram або паблік в соцмережах за готовим шаблоном.

Де можна працювати: у Instagram-блогерів, в телеграм-каналах і великих пабліках ВКонтакте. Групи і пабліки в соцмережах магазинів, комп'ютерних ігор і сервісів (від магазину косметики до автосервісу). Тематика компанії, в яку ви прийдете, може бути незнайомою для вас, і доведеться вивчити її.

Модератор

Що робити: видаляти спам, недоречні і матюки коментарі, видаляти коментарі, що викликали конфлікт в групі або на сторінці в соцмережах. Видаляти недоречні, хамські або матюки повідомлення в чатах, які вам дадуть контролювати. Також можна влаштуватися модератором контенту-приймати або відхиляти заявки, статті або повідомлення на сайті.

Де можна працювати: великі чати в телеграмі і паблік ВКонтакте, онлайн-школи і курси, магазини і компанії, що надають послуги, комп'ютерні та браузерні ігри, міські та професійні спільноти, форуми, Instagram-акаунти брендів. Також таку роботу пропонують SMM і рекламні агентства

Контент-менеджер

Що робити: оновлювати сторінки сайту готовими текстами, а каталог товарів на сайті або в соцмережах — новими товарами з картинкою, ціною і описом.

Де можна працювати: інтернет-магазини і їх акаунти в соцмережах, також можна влаштуватися на допомогу SEO-фахівцеві або невеликому SEO-агентству.

Молодший дизайнер

Що робити: редагувати фотографії товарів, додавати до картинок логотип, робити Обкладинки для сторіс в соцмережах, Обкладинки для сторінок або аватарки.

Де можна працювати: компанії зі створення сайтів, інтернет-магазини, рекламні та SMM-агентства, онлайн-курси, сторінки, пабліки і групи в соцмережах, телеграм-канали, онлайн-ігри.

Питання, як заробити гроші в інтернеті швидко турбує кожного хто хоча б раз шукав дистанційну роботу! Будь-яка робота, навіть та, де не потрібні спеціальні навички, зажадає від вас відповідальності, посидючості і здатності до навчання. Працюючи "менеджером директа в Інстаграме", ви повинні будете навчитися ввічливо, швидко і грамотно листуватися з клієнтами. Конкуренція на удаленке дуже висока, тому будьте готові постійно вчитися.

Інформацію надав - Сергій Косенков - автор блогу https://biznescat.com/