• Головна
  • 30 тисяч гектарів окупованих територій розмінують на Миколаївщині
10:35, 17 травня

30 тисяч гектарів окупованих територій розмінують на Миколаївщині

ФОТО: ГУ ДСНС України у Миколаївській області

На Миколаївщині в Баштанському районі до кінця 2024 року планують розмінувати понад 30 тисяч гектарів територій, які були окуповані або на яких велись бойові дії.

Про це повідомив начальник Баштанської РВА Владислав Дмитрів під час брифінгу.

Наразі спеціалісти проводять обстеження 8 тисяч гектарів, з яких 6 тисяч гектарів займають сільськогосподарські землі.

Начальник Баштанської РВА також наголосив про підписання меморандуму щодо розмінування територій району з агрокомпанією "Нібулон".

Завдяки такій співпраці ми прискоримо процедуру розмінування, - зазначив Владислав Дмитрів.

Нещодавно компанія "Нібулон" з 50 пайовиками та господарствами області сформувала земельний банк з 26 000 гектарів, які будуть розміновувати.

Команда демінерів "Нібулону" має вичерпний набір компетенцій та може надавати послуги з розмінування за собівартістю всім зацікавленим сторонам, проте агровиробники не мають змоги самостійно їх оплачувати.

Це землі різної власності – як державні, так і ті, що є у власності громади або сільських мешканців. Об’єднує їх одне – всі вони розраховують, що їхні землі розмінують безплатно.

Попри все, в області тривають роботи з розмінування сільськогосподарських земель. Впродовж 2024 року планується обстежити майже 44 гектари.

В Миколаївській області був створений координаційний штаб з питань очищення територій від вибухонебезпечних предметів. На сьогодні вже обстежено 270 тисяч гектарів, розміновано понад 18 тисяч гектарів.

Так по лініях електропередач було розміновано 1700 кілометрів, 356 кілометрів залізничних шляхів, 411 кілометрів автодоріг, 119 кілометрі газопроводів, 487 кілометрів зрощувальних каналів тощо. Також протягом 2024 року на Миколаївщині планують обстежити 43 тисячі 984 гектари на наявність вибухонебезпечних предметів.

В області вже працює система розмінування DOK-ING MV-10, яку передав нещодавно Європейський Союз. Система працює дистанційно та знешкоджує протипіхотні та протитанкові міни, а також інші боєприпаси в регіоні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...