• Головна
  • Деревні пелети: критерії вибору якісного палива
Новини компаній
15:43, 19 жовтня 2021 р.

Деревні пелети: критерії вибору якісного палива

Новини компаній

Яка є альтернатива дровам та газу? Деревні пелети - відмінне рішення для опалення приватних будинків, адміністративних об'єктів, цехів. Це екологічно чисте паливо, що має чудові характеристики. Під ними мається на увазі висока теплотворність, мінімальна зольність та низька вологість.

З чого виготовляються пелети?

Гранули циліндричної форми – тверде біопаливо, яке легко розпалюється та виділяє тепло у величезній кількості. Пелети виготовляються із деревних відходів (дуб, сосна). Також на ринку можна знайти паливо, створене із відходів сільського господарства. Обидва варіанти заслуговують на пильну увагу, тому що виключається самозаймистість і гарантується зручне використання. У середньому діаметр гранул не перевищує 6-8 мм, а довжина - 5 см.

Пелети – затребуване біопаливо

Деревні пелети – паливо, яке виготовляється за інноваційною технологією. Спресована тирса склеюється між собою за допомогою природної речовини лігніну. Готові циліндричні гранули відрізняються міцністю на злам. Паливо може зберігатися на вулиці або у спеціально облаштованому приміщенні. Пелети не розсипаються і не вбирають вологу. Їхній термін зберігання становить кілька років.

Якщо Ви вирішили купити тверде паливо у вигляді гранул, це правильний вибір. Тут продається якісна продукція, що має високі показники ефективності та відповідає стандартам. Деревні пелети з пресованої тирси сосни та дуба знаходять широке застосування при опаленні житлових будинків, дитячих садків, шкіл. Це прогресивний вид палива, для якого характерні такі переваги:

  • низька ціна – вартість тонни циліндричних гранул становить 6500 грн. Порівняно з іншими варіантами, можна сказати, що це вигідне рішення. Можна на зиму купити достатній запас біопалива та забезпечити себе теплом;
  • безпека – тверде паливо виготовляється із екологічно чистої сировини. У ході виробництва не використовується будь-який клей. Все відбувається природним чином. Тому пелети по праву вважаються екологічно чистим паливом;
  • висока тепловіддача – теплота згоряння соснових та дубових гранул досягає 4800 ккал/кг;
  • зручність транспортування – пелети розфасовуються у великі поліетиленові мішки. Їх можна перевозити на автомобілі та зберігати у будь-якому місці;
  • автоматична подача – для опалення за допомогою твердих гранул використовуються спеціальні котли. В обладнанні передбачається автоматична подача. Таким чином полегшується людська праця.

Критерії вибору пелет

При виборі біопалива слід звертати увагу на якість. Для опалення будинків найкраще підходять гранули білого та світло-жовтого кольору. Це ключовий показник. Він залежить від сировини, яка використовується у виробництві. Якісні гранули виготовляються з тирси дуба та сосни.

Якщо колір пелет темний, це говорить про одне. У процесі виробництва застосовуються сільськогосподарські відходи. Наприклад, кукурудзяні чи лушпиння соняшника. До недоліків пелет з відходів сільського господарства належить утворення великої кількості золи та низька енергоефективність. Гранули темного кольору підходять для спалювання в котлах, що відрізняються високою потужністю. Це обладнання, яке встановлюється на промислових підприємствах.

Візуальна оцінка якості циліндричних гранул є важливою, але не єдиною. Ще можна перевірити пелети на міцність. Якщо гранули легко розламуються і кришаться при транспортуванні до місця призначення, про високу якість годі й говорити. Якісні пелети розламуються з деяким зусиллям. Гранули зберігають цілісність при перевезенні, в мішках немає пилу та дрібних частинок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пелети #паливо
live comments feed...