• Головна
  • Жителька Вознесенська 7 років не могла отримати паспорт - свавілля влади довело до відчаю
15:18, 17 січня 2019 р.
Надійне джерело

Жителька Вознесенська 7 років не могла отримати паспорт - свавілля влади довело до відчаю

Жінка випадково загубила паспорт громадянки України, однак отримати новий замість втраченого через незаконні дії міграційної служби змогла лише через сім років.

Про це зазначається у постанові Миколаївського окружного адміністративного суду.

Судом встановлено, що влітку 2008 року жінка загубила свій паспорт громадянина України і у той же день звернулась до відповідача з приводу втрати паспорту.

Її заява була зареєстрована і згодом була заведена справа про втрату паспорта.

13.01.2009 року Юридичною фірмою «Л.С. - ГУДВІЛ» ЛТД було направлено запит до Начальника СГІРФО УМВС України в Миколаївській області щодо надання інформації про підставу невидачі їй нового паспорту громадянина України замість втраченого. Відповіді на цей запит отримано не було.

Позивач зазначала, що вже на протязі довгого часу їй не видано паспорту громадянина України замість втраченого, як передбачено чинним законодавством. Під різними приводами начальник міграційної служби та працівники цього органу в усній формі відмовляли у наданні будь-якої інформації стосовно того - коли буде видано паспорт замість втраченого.

Начальником Вознесенського РВ УДМС України в Миколаївській області їй було повідомлено, що загублений паспорт було знайдено та в подальшому знищено у відповідності до встановленого законодавством порядку.

Суд вважає дії відповідача незаконними, виходячи з наступного.

Згідно статті 25 Закону України "Про громадянство" від 18.01.01 р. № 2235-III документом, що підтверджує громадянство України є паспорт громадянина України.

Згідно пункту 2 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України" від 20.11.12 р. № 5492-VІ паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України на території України.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка 12.05.00 р. набула статус громадянки України шляхом обміну паспорта громадянина СРСР.

На момент видачі паспорта її належність до громадянства України у жодного державного органу сумнівів не викликала.

Відповідно до пункту 4 статті 2 Закону України "Про громадянство" від 18.01.01 р. № 2235-III громадянами України є особи, які набули громадянства України відповідно до цього Закону.

12.05.00 р. позивачу по справі було видано паспорт громадянина України Вознесенським РВ УМВС у Миколаївській області.

Суд вважає, що оскільки паспорт позивачки в подальшому не був визнаний недійсним або незаконно виданим, невидача нового паспорту у відповідності з вимогами діючого законодавства замість втраченого є незаконною.

Відповідно до пункту 6 статті 16 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України" від 20.11.12 р. № 5492-VІ у разі втрати або викрадення документа заявник звертається до уповноваженого суб'єкта, що видав цей документ, з відповідною заявою і подає документи, що засвідчують зазначені факти та є обставиною, яка враховується при прийнятті уповноваженим суб'єктом рішення про здійснення його переоформлення замість втраченого або викраденого документа.

Згідно пункту 11 цього ж Закону замість втраченого або викраденого документа уповноважений суб'єкт після встановлення факту видачі раніше такого документа особі,яка заявила про його втрату або викрадення, оформлює та видає новий документ.

Судом встановлено, що всупереч вищезазначеним нормам чинного законодавства України, відповідач а ні видав нового паспорту замість втраченого, а ні надав вмотивованої відповіді з цього приводу. Хоча в матеріалах справи є докази того, що паспорти громадян України були видані і обом її синам. При цьому, належність позивачки до громадянства України була перевірялась та встановлювалась, перевірялись її відповідні документи, місце і час їх видачі.

Той факт, що позивачка по справі є належним громадянином України ніким не спростований. Її дітям видавались паспорти громадянина України враховуючи наявність особисто її паспорту громадянина України.

З огляду на це рішення, жителька  Вознесенська через сім років нарешті отримала паспорт. Однак для цього їй довелося пройти пекло бюрократизму та байдужості посадовців Вознесенського районного відділу ДМС.

Також читайте: ТДВ "Вознесенськавтотранс" незаконно виграв конкурс, результати якого скасував адмінсуд

Підписуйтесь на наш канал Telegram https://t.me/voz05134

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ #паспорт
live comments feed...