• Головна
  • Затіняюча сітка — роль у вирощуванні рослин
Новини компаній
13:18, Сьогодні

Затіняюча сітка — роль у вирощуванні рослин

Новини компаній
Затіняюча сітка — роль у вирощуванні рослин, фото-1

При вирощуванні рослин дуже важливим завданням є забезпечення для них оптимальних кліматичних умов. Здійснити це можна за допомогою різних способів та інструментів. Зокрема, саме з цією метою варто купити сітку для затінення. Цей матеріал можна сміливо назвати універсальними, адже має широку сферу використання від будівництва до сільського господарства.

Сфера застосування та особливості

Затіняюча сітка — це матеріал у вигляді сітчастого полотна, виготовлений із синтетичної нитки. Під час її виготовлення використовується спеціальний вузликовий метод, який забезпечує міцне та надійне плетіння. Від розміру комірок та густоти плетіння залежить, яку кількість сонячного світла пропускає конкретна сітка. Для вирощування рослин рекомендовано використовувати не надто щільне полотно. Наприклад, затіняюча сітка для помідорів повинна мати ступінь затінення 60-70 %. Огірки не такі вразливі до сонячних променів, тому їм підходить виріб з показником 45 %.

Сітку використовують для вирощування рослин з метою захисту їх від палючого сонця. Проте цим сфера застосування не обмежується. Даний матеріал можна побачити на будівельних майданчиках, на автомобільних стоянках, літніх майданчиках, різноманітних альтанках, балконах чи інших подібних місцях, де за її допомогою створюють навіс, що захищає від сонця, забезпечуючи комфорт і затишок.

Переваги застосування затіняючої сітки від сонця при вирощування рослин

Використання сітки в садівництві та городництві повʼязане із значною кількістю переваг.

  • Захист від ультрафіолетового випромінювання. Сітка має особливий тип плетіння, який в буквальному значенні слова блокує частину сонячних променів. При цьому світла поступає достатньо, щоб рослини здійснювали фотосинтез.
  • Збереження вологи в ґрунті. Чим щільніша сітка, тим краще вона протидіє випаровуванню вологи. Це дозволяє вам рідше поливати рослини, особливо в період посухи.
  • Регулювання температури. Сітка дозволяє дещо знизити температуру, а це в свою чергу захищає рослини від перегріву.
  • Захист від вітру та граду. Хоча це і не є прямим призначенням сітки, проте вона також забезпечує певний захист не тільки від сонця, але й від інших несприятливих погодних умов, а також від птахів, які часто пошкоджують плоди.
  • Універсальність. Ви можете використовувати затіняючу сітку для теплиць, виноградників, городу чи саду.

Поради щодо вибору сітки

Перш за все варто звернути увагу наступні фактори.

  • Ступінь затінення. Для сонцелюбних рослин вона має бути мінімальною. Але чим вразливішою є чутливість до ультрафіолету, тим щільнішою має бути сітка.
  • Стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Якщо цей показник в нормі, сітка прослужить вам значно довше та забезпечить кращий захист.
  • Тип плетіння. Від цього залежить як щільність, так і ступінь захисту.
  • Матеріал виготовлення. В більшості випадків на сучасному ринку пропонують купити сітку для затінення, виготовлену із поліетилену високої щільності. Вказаний матеріал забезпечує необхідні міцність, еластичність та надійність
  • Розміри. Сітка має ідеально підходити за своїми параметрами для вашої ділянки. Зазвичай вона продається в рулонах, що спрощує транспортування та монтаж.

Вибираючи сітку, врахуйте також, що вам потрібні певні компоненти для її встановлення та кріплення. Якщо мова про відкритий ґрунт, то йдеться перш за все про стовпчики або міцні кілки, які розставляють по периметру. У теплиці сітку зазвичай кріплять на каркас. Крім того, подбайте про фіксатори — стяжки, спеціальні кліпси чи дротики. Натягуйте сітку рівномірно та достатньо сильно для того, щоб вона не провисала та справно виконувала усі покладені на неї функції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...