21:13, 4 вересня
Лише половину ділянок задіяли на Миколаївщині при будівництві водогону
У Миколаївській області роботи з будівництва нового водогону проходять тільки на половині ділянках. Для відновлення іншої половини чекають на фінансування.
Про це повідомив заступник начальника управління Департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Євген Скарлат.
Наразі будівництво магістрального водогону ведеться на шістьох ділянках, і їх мають завершити до кінця року. Роботи розпочалися ще у 2023 році й для них вже передбачено фінансування. Однак на будівництво інших шістьох ділянок наразі немає коштів, але ці проєкти включено до системи DREAM. Якщо його знайдуть, їх відновлення розпочнеться вже наступного року.
За словами Євгена Скарлата, водогін будується паралельно до наявного водогону, для того, щоб уникнути перекриття ділянок під час заміни труб та не зупиняти роботу "Миколаївводоканалу". Ідеальний варіант — це одночасне будівництво водозабору з Південного Бугу. Якщо цей проєкт буде втілено вчасно, через новий водогін піде чиста вода.
З перших днів катастрофи Уряд почав шукати рішення, щоб забезпечити водою людей. Так, у серпні Кабінет Міністрів України затвердив Програму комплексного водопостачання для регіонів, що постраждали від воєнних дій. Також досягнуто домовленостей з Європейським інвестиційним банком щодо фінансування будівництва водогону до Миколаєва, який розпочнеться наступного року.
Програма передбачає спорудження систем водозабезпечення, реконструкцію і капітальний ремонт гідротехнічних споруд, розчищення русел річок, будівництво артезіанських свердловин. За результатами реалізації програми вже протягом року Миколаївщина має бути забезпечена водою.
Наприкінці липня депутати Миколаївської міської ради погодили надання гарантій на 10 мільйонів євро кредиту на будівництво нових очисних споруд. Це один з трьох етапів відновлення якісного водопостачання у місті.
Разом з цими коштами партнери гарантовано нададуть Миколаєву ще майже 15 мільйонів євро грантових коштів, з яких: 5 мільйонів євро — від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля та 9,8 мільйона євро — Спеціального фонду кризового реагування ЄБРР.
Новий магістральний водопровід для Миколаєва прокладатимуть із Нової Одеси. Питання даного будівництва було включено до "Програми економічного та соціального розвитку Миколаєва". Завершити роботу планують до 2026 року.
У квітні Уряд виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водопостачання Миколаєва. Фінансування відбуватиметься в межах відповідної бюджетної програми із резервного фонду держбюджету.
У травні реконструкція водогону у Миколаєві опинилась у полі зору правоохоронців. Було виявлено порушення під час проведення тендерів, вартість яких склала 1,2 мільярда гривень. Аудитори вважають, що закупівлі проєктних робіт були штучно розділені на 12 ділянок, що дозволило призначити підрядників без тендерів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:31
13 вересня
11:29
13 вересня
08:34
13 вересня
12:18
11 вересня
13:34
9 вересня
live comments feed...