• Головна
  • Навчальний проєкт для жінок-ВПО запровадили у Вознесенську
11:49, 10 липня

Навчальний проєкт для жінок-ВПО запровадили у Вознесенську

У Вознесенську на Миколаївщині запровадили навчальну програму зі швейної майстерності на базі новоствореного Центру освіти дорослих. Проєкт направлений на підвищення освітнього рівня та професійної кваліфікації жінок, які мають статус ВПО, та триватиме 3 місяці.

Про це йдеться в дописі громадської організації «Південна стратегія розвитку» в соцмережі.

Наразі у Вознесенській громаді проживає понад 2 тисячі таких жінок (75% працездатного віку), які залишились без роботи. Вищезгаданий проєкт має на меті допомогти вимушеним переселенкам з працевлаштуванням, тим паче у громаді є вакансії швачок.

«У нас у громаді 10% населення — це ВПО. Вони опинилися без житла та роботи. Тому ми вирішили допомогти їм з роботою. На ринку праці у нашій громаді є потреба у швеях. І ми вже багатьом жінкам допомогли з роботою», – розповіла Вікторія, представниця Фонду громади Вознесенська.

Конкурсна комісія ГО «Південна стратегія розвитку» підтримала ініціативу БО «Фонд громади Вознесенська» по продовженню роботи міського Центру неформальної освіти для дорослих. Вони отримали грант розміром у 10 тисяч доларів.

Так, протягом літа має відбутися 40 занять з вивчення основ крою та шиття для 4 груп по 8 учасниць. Пошита, в рамках навчання, продукція передається комунальним підприємствам. До співпраці долучилися представники місцевого бізнесу, які допомагають у навчанні, обслуговуванні техніки та працевлаштуванні випускниць. Місцеві майстрині проводять майстер-класи для 80 жінок.

«Приходять з різною мотивацією, але після першого ж заняття учасниці вже йдуть додому із власним виробом», — запевнила Тетяна, викладачка швейної майстерності.

У ході курсу слухачі засвоюють основні відомості про інструменти, техніку й матеріали, що використовуються у швейній справі; навчаються безпечним прийомам роботи; дізнаються про алгоритм виготовлення найпростіших швейних виробів, вивчають умовні позначення; навчаються правилам крою, знаходять свій індивідуальний стиль шиття і, що дуже важливо, отримують необхідні навички для подальшого працевлаштування на швейну фабрику або самозайнятості в швейній галузі.

«Я рада такій можливості — спробувати щось нове, опанувати нову професію», — поділилась учасниця курсів Анна.

Довідка. Проєкт «Гранти групам взаємодопомоги» реалізується Південною стратегією розвитку Southern Development Strategy у партнерстві з спільним офісом DanChurchAid та Kirkens Nødhjelp в Україні за підтримки Гуманітарного фонду для України UkraineHumanitarianFund Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...