• Головна
  • Компенсацію за пошкоджене майно понад 334 мільйони отримали жителі Миколаївщини
12:56, 28 червня

Компенсацію за пошкоджене майно понад 334 мільйони отримали жителі Миколаївщини

ФОТО: ШоТам

За програмою єВідновлення жителі Миколаївщини отримали компенсацію за пошкоджене майно на загальну суму понад 334 мільйони гривень.

Про це повідомила пресслужба Миколаївської обласної державної адміністрації.

З початку дії програми єВідновлення на Миколаївщині отримано 6999 заяв щодо компенсації за пошкоджене майно.

Комісія з надання компенсації вже затвердила надання компенсації на суму більше ніж 443,427 мільйона гривень для 4203 заявників.

Перший платіж компенсації вже отримали 3801 власника житла на загальну суму більше ніж 329,22 мільйона гривень та 44 власники отримали другий платіж на суму більше ніж 4,786 мільйона гривень. Завдяки виплатам громадяни матимуть змогу відремонтувати своє житло, яке було пошкоджене внаслідок російських обстрілів.

Крім цього, на купівлю майна в компенсацію за знищене майно подано 1202 заяв.

Після розгляду комісією заявок, за позитивним рішенням 631 власник отримав компенсацію у вигляді сертифікатів на покупку житла на загальну суму понад 816,660 мільйона гривень, додатково дев'ять громадян отримали грошову компенсацію для будівництва житла замість зруйнованого на суму більше ніж 12,951 мільйона гривень.

Фахівці управління державного архітектурно-будівельного контролю з травня 2023 року по травень 2024 року обстежили 1629 пошкоджених через обстріли об’єктів.

З березня 2023 року в обов’язки управління входить проведення комісійних обстежень майна, пошкодженого внаслідок військової агресії рф. Це є основним етапом для подальшого розрахунку компенсації, яку отримують постраждалі за програмою "єВідновлення".

З початку дії програми єВідновлення на Миколаївщині вже отримано 6897 заяв щодо компенсації за пошкоджене майно.

Максимальна сума компенсації по другому платежу становить 500 тисяч гривень, перший платіж нараховується у сумі 70 %, а другий платіж – 30 %, після використання першого платежу.

А жителі Одеської області за пошкоджене майно отримали понад 41 мільйон гривень компенсації. Загалом до Реєстру пошкодженого та знищеного майна внесено майже 3,3 тисячі житлових об’єктів регіону.

З травня Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про відшкодування збитків, завданих агресією рф проти України. Перелік категорій заяв, які можуть бути внесені до Реєстру, широкий й охоплювати різні види збитків, втрат чи шкоди.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...