• Головна
  • Завищені ціни на фортифікаційні підряди знайшли у Миколаївський ОДА
21:42, 31 травня

Завищені ціни на фортифікаційні підряди знайшли у Миколаївський ОДА

ФОТО: IPC Південь

На початку цього року в ProZorro були оприлюднені звіти про підряди на будівництво фортифікацій на суму понад 26 мільярдів гривень. Миколаївщина - одна з областей, де суми закупівель значно завищено.

Про це повідомило видання "Наші гроші" з посиланням на систему електронних закупівель Prozorro.

За аналізом системи розкрадань на будматеріалах немає, бо у різних обладміністрацій різні ціни по однакових матеріалах. Але в окремих замовників ціни по деяких позиціях суттєво завищені.

Згідно з даними ProZorro Миколаївська ОДА має фортифікаційні підряди на суму майже 500 мільйонів гривень.

Це ціни на будматеріали по трьох найдорожчих об’єктах вартістю 161 мільйоні гривень, 28 мільйонів гривень та 27 мільйоні гривень. На прикладі кошторису будівництва загороджень "Виноградне" загальною вартістю 28 мільйонів гривень цілком очевидно, що маржа присутня повсюдно.

Колоди для цього об’єкту коштують 1,5 мільйона гривень, а їхня ціна 11 400 гривень за кубометр втричі вища від ринкових цін.

Габіони військового призначення розміром 1х1х2 метра на суму 0,3 мільйона гривень врахували по 6 600 гривень за штуку. Тоді як у чернігівців вони коштують 3 300 гривень, а у волинців – 3 000 гривень. А габіони розміром 1х1х1 метр у миколаївців коштують 2 100 грн/шт, проти 1 400-1 800 гривень у всіх інших обладміністрацій.

Докладніше зупинимось на колодах, потрібних для укріплення накатів на бліндажах і стін траншей.

Держава вилучає колоди у державних лісгоспів на потреби ЗСУ. В першому кварталі цього року деревину забирали за ціною від 1 700 до 2 600 грн за кубометр із ПДВ залежно від діаметрів колод і класу якості деревини (B, C, D).

Біржова ціна сосни, яку вільно реалізовують державні лісгоспи, на "Українській енергетичній біржі" зараз становить близько 2 400 гривень за кубометр.

Доставлення з Полісся, центру та півночі України до Миколаєва коштує від 1 100 до 1 500 грн/куб. Ще 300 гривень коштує підвезення/завантаження.

Відтак з урахуванням цих видатків вартість соснових колод у Миколаєві мала б скласти від 3 900 до 4 400 гривень за кубометр. Але в фортифікаційних кошторисах миколаївців стоїть ціна 11 400 гривень. Тобто фактично втричі дорожче від ринкових цін. Доставлення по області до місця будівництва в кошторисі вказана окремо і коштує 720 гривень за кубометр із ПДВ.

Найочевидніша різниця із цінами в кошторисах Держвідновлення у Сумській області, де колоди враховані по 1 752 гривень, – миколаївські колоди майже в сім разів дорожчі.

Крім того, миколаївська деревина майже втричі дорожча від цін, які аналітики знаходили у системі ProZorro. Наприклад, у квітні дві військові частини замовили колоди на сотні мільйонів гривень по 4 236 – 4 320 гривень за кубометр.

Нещодавно військовим Миколаївського квартирно-експлуатаційного управління командування сил логістики ЗСУ видали підозру у закупівлі деревини для потреб оборони за завищеними цінами. Діяли ці особи в змові з окремими компаніями, з якими уклали прямі договори без прозорих конкурсів на суму 46 мільйонів гривень.

Керівник управління - полковник Олександр Марцоха. За цей час в ЗМІ понад десяток разів згадували, як КЕУ закуповувало вугілля та ліжка за завищеними цінами, а фіктивні фірми робили для ЗСУ ремонти казарм та штабних будівель.

Також Національне антикорупційне бюро завершило розслідування справи чинного народного депутата, який намагався дати хабар високопосадовцям у сфері відновлення, щоб отримати підряди на Миколаївщині.

Зокрема, у 2023 році народний депутат, який має власний будівельний та агро бізнес та відновлював інфраструктуру Миколаївській області, звернувся до одного з керівників Міністерства відновлення. Нардеп мав намір отримати підряд на відбудову інфраструктурних об’єктів на суму 1 мільярд гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...