• Головна
  • 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд пошкоджено у Миколаївській області
21:58, 12 квітня

211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд пошкоджено у Миколаївській області

У Миколаївській області пошкоджено 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд

У Миколаївській області пошкоджено 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд

У Миколаївській області пошкоджено 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд

Тимчасовий виконувач обов'язків Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв, у межах поїздки на прифронтову Миколаївщину, відвідав заклади культури та мистецької освіти, а також поспілкувався з митцями, діячами культури, представниками мистецької освіти, органів влади Миколаївщини та медіа.

Про це повідомляє Урядовий квартал.

З 2022 року в Миколаївській області пошкоджено 211 закладів культури, пам’яток архітектури та культових споруд. 23 обʼєкти знищено повністю, 40% з них відновлено. Різного ступеня пошкоджень зазнали 9 закладів культури та освіти у сфері культури обласного підпорядкування.

Навіть у складних умовах прифронтової території, культурне життя Миколаєва продовжується. З початку агресії рф заклади культури Миколаївщини психологічно підтримують людей. Працівники сфери продовжують створювати безбар’єрний простір для всіх. Розробляють віртуальні екскурсії, оцифровують твори мистецтва, створюють 3D – листівки, проводять онлайн заходи, відкрили інклюзивний гурток творчої реабілітації «Сцена без обмежень».

«Культура важлива вже сьогодні. Ми часто чуємо, що якісь ініціативи не на часі. Але культура й духовність важливі для нашої стійкості вже зараз. Тому вкрай необхідно наполегливо нести свою місію працівникам сфери культури, які є зберігачами українських цінностей», – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Він також відвідав Миколаївський академічний художній драматичний театр, що з початком повномасштабного вторгнення змінив формат та організував сцену в укритті та Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії, який працює на 100% з аншлагами.

Після пошкоджень унаслідок обстрілів у Миколаєві відновлюють фаховий коледж музичного мистецтва. Це щойно виявлена пам’ятка місцевого значення. Також відновлюють архітектурні пам’ятки, розташовані на вулиці Адміральській, пам’ятку національного значення «Старофлотські казарми», комунальний заклад «Миколаївський обласний краєзнавчий музей».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...