• Головна
  • Безпілотний трактор-розміновувач створили на Миколаївщині
14:31, 3 квітня

Безпілотний трактор-розміновувач створили на Миколаївщині

Майже 20 відсотків від усієї площі. Через повномасштабне вторгнення, Україна втратила понад 5 тисяч гектарів посівних земель. Найбільшою проблемою, з якою стикаються фермери, є замінування полів - про це говорять у Міжнародному центрі української перемоги та Мережі захисту національних інтересів "АНТС".

Серед лідерів - Миколаївщина. Щоб відновити посівні роботи, місцеві інженери сконструювали трактор-розміновувач. Працює він дистанційно - на полях під деокупованою Снігурівкою. Більше про робототрактор розкаже Марина Михайловська.

Це одне з перших випробувань трактора-безпілотника.

Від минулої весни аграрії Снігурівського району працюють у режимі підвищеної небезпеки.

Ярослав Огієвич - головний інженер групи компаній "ПАЕК":

Тоді у нас всі підприємства Снігурівського району були заміновані. Були випадки й підривів торік, але працювати й сіяти треба землю. Бачите, які бур'яни ростуть.

Працівники цього підприємства вже самі очистили близько 10 тисяч гектарів. Втім, навіть такі поля іноді знову приносять сюрпризи.

Ярослав Огієвич - головний інженер групи компаній "ПАЕК":

Важкий трактор з дисковою бороною проходив раз, потім другий слід - глибше заходить дискова борона, і знаходили міну протитанкову. Є великі розбіжності захованих. Є глибоко, є недуже. Ті, що не дуже, ми вже відкрили, а ті, що глибше, мабуть, ще є.

Уберегти колектив відтепер підприємству має допомогти їхня власна розробка - трактор-розміновувач.

Керують трактором за допомогою дистанційного пульта з відстані триста метрів. Рухається машина зі швидкістю 1 кілометр за годину.

Ігор Братченко, провідний інженер:

Спереду в нас знаходиться фреза на ціпах. Гідравлічна фреза повертається, ціпи б'ють з навантаженням 300 кг на землю. Перебивають площу до 5-7 см, залежить від швидкості трактора. За допомогою неї ми розміновуємо поля».

Пульт та електроніку купили через інтернет. Для експерименту взяли старенький МТЗ-80 - його, кажуть, не так шкода. Трактор-розміновувач інженери виготовили за півтора місяця.

Ярослав Огієвич - головний інженер групи компаній "ПАЕК":

Кілометрів 10 вже пройшов. Зайшли люди, працюємо, ремонтуємо, готуємось до поливу..

Інженери своїм винаходом задоволені. Кажуть, рішення економне та ефективне. І фахівці зупинятись не збираються. Планують змайструвати ще більш досконалий трактор-розміновувач.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...