• Головна
  • Проєкт з інтеграції переселенців у життя громад реалізують на Миколаївщині
10:12, 5 квітня 2023 р.

Проєкт з інтеграції переселенців у життя громад реалізують на Миколаївщині

Проєкт з інтеграції переселенців у життя громад реалізують на Миколаївщині, фото-1

На території Березанської, Коблівської та Нечаянської громад проживає майже шість тисяч людей, з них до 800 молоді люди. Планують разом з переселенцями за чотири місяці зробити кілька соціальних справ.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла керівниця Центру молодіжних ініціатив Ірина Дам’ян.

За словами Ірини, проєкт триватиме з квітня до липня. Мають створити три молодіжні громадські ради, завдяки яким будуть реалізовані локальні проєкти.

“Соцдослідження мають виявити проблеми по громадах. Зробимо косметичний ремонт та облаштуємо Центр в Березанці й літню філію Центру на Березанському лимані в селі Михайлівка. Організуємо навчання, Школи активності громад, молодіжний форум активістів Березанської, Коблівської та Нечаївської громад”, — сказала Ірина Дам’ян.

Голова Громадської організації “ЕкоБерезань” Олексій Сидорчук пояснив, що проєкт Центр Молодіжних Ініціатив отримав свою назву “БеКоН”, це скорочення від назв Березанка, Коблеве, Нечаяне.

“Проєкт не буде разовим і має стати сталим. Кожні 10-15 днів буде корегуватися. Ми враховуємо, що ВПО можуть повернутися у свої місця проживання. Будемо опитувати більше пів тисячі молодих людей, серед них — до 200 ВПО. І насамперед будемо залучати до молодіжного центру тих, хто пов’язує своє життя із громадами”, — розповів Олексій Сидорчук.

Альона Коз у березні 2022 року з двома маленькими дітьми переїхала з Миколаєва до невеличкого села недалеко від Березанки, рятуючись від обстрілів.

“Важко було психологічно адаптуватися, адже війна — це біда. Для мене насамперед постало питання інтеграції дітей в громаду, наразі їм по три та чотири роки. В селі немає простору для спілкування малечі. Виникла ідея створити дитячий майданчик”, — сказала Альона.

Альона звернулась до активістів ГО “ЕКО Березань”.

“Дякую, не відмовили й наразі допомагають нам облаштувати майданчик — це написання звернення до селищної ради, проєкту тощо. Однодумці є не тільки серед ВПО, а й серед селян, але ресурси у всіх обмежені. Тому в плані робочої сили люди готові долучитися, а щодо фінансового боку – розраховуємо на допомогу сільради”, — розповіла жінка.

Проєкт “БеКоН” переміг на конкурсі ініціатив Громадської організації “Десяте квітня” за підтримки міжнародної організації Oxfam, каже Олексій Сидорчук, є майданчиком ідей та пропозицій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...