• Головна
  • До посіву готові 80 відсотків земель на Миколаївщині
13:45, 24 березня 2023 р.

До посіву готові 80 відсотків земель на Миколаївщині

До посіву готові 80 відсотків земель на Миколаївщині , фото-1

Аграрії Миколаївщини у 2022 році на 23 відсотках земельних площ не змогли зібрати врожай та підготувати землю до посівної.

З початку 2023 року ситуація в області стабілізувалася — 80 відсотків земель станом на 24 березня готові до посіву, ще 20 відсотків очікують на розмінування.

Про це розповів перший заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Георгій Решетілов.

Аграрії Миколаївщини зібрали протягом 2022 року орієнтовно два мільйони тонн зернових та зернобобових культур.

“Дуже постраждали території розмежування, де велися активні бойові дії, це окуповані території, які станом на березень 2023 року деокуповані, але так не своєчасно було проведено посівну кампанію, не було можливості на значних територіях зібрати врожай”, — розповів Георгій Решетілов.

За словами Георгія Решетілова, через початок бойових дій розірвалася значна кількість контрактів агрокомпаній. Не відбувалися постачання насіння, засобів захисту, мінеральних добрив та палива.

Майже 70 відсотків земельних робіт провів у 2022 році фермеру з Зеленого Гаю Івану. Російські війська пошкодили значну частину техніки чоловіка та знищили склад з добривами.

“Зробили десь відсотків 65-70 того, що мали зробити. Тобто ми тут під обстрілами й сіяли, прибирали, літаки скидали бомби, горіли поля, все одно гасили, все одно прибирали. Багато просто не встигли посіяти. Почали ми з підживлення, підживили 1,70 гектарів. Потім почали сіяти. Соняшника посіяли 60 гектар, а мали посіяти десь 150-170 гектарів”, — сказав Іван Кирикович.

На трьох філіях компанія “Нібулон” станом на березень 2023 року продовжує агровиробництво, на 5,5 тисячі гектарів землі роботи не відбуваються через замінованість територій.

До початку повномасштабної війни компанія обробляла 17 тисяч гектарів землі на Миколаївщині, розповів заступник генерального директора з агровиробництва Костянтин Хмельницький.

“Станом на березень ми працюємо на 51 тисячі гектарів землі в 13 філіях. До початку військових дій ми проводили вирощування культур на 77 тисячах гектарів, тобто 25,5 тисяч гектарів для нас зараз (станом на 24 березня 2023 року — ред.) недоступні”,— розповів Костянтин Хмельницький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...