• Головна
  • Першу чергу Тилігульської вітроелектростанції запускають на Миколаївщині
15:53, 13 березня 2023 р.

Першу чергу Тилігульської вітроелектростанції запускають на Миколаївщині

Група ДТЕК завершує будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції. Відтак вже навесні 2023 року 19 вітротурбін почнуть генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України.

Про це інформує пресслужба ДТЕК.

У компанії зазначили, що реалізація проєкту дозволить зробити перший крок у досягненні цілей ініціативи «30 до 2030», мета якої мати в Україні 30 ГВт встановлених потужностей відновлюваної енергетики до 2030 року.

Група ДТЕК розглядає можливість завершення будівництва станції й виходу її на повну проєктну потужність Тилігульської ВЕС у 500 МВт. Зараз йде пошук варіантів для подальшої реалізації проєкту, зокрема переговори з міжнародними донорами та партнерами.

«Попри всі виклики, за рік війни, ДТЕК збудував для країни додаткові 114 МВт зеленої генерації. Вже навесні запрацює нова вітростанція на 19 турбін», – розповів генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко.

Також він наголосив, що досягнення цілі в 30 ГВт зеленої енергетики до 2030 року є амбітною метою України, про яку ДТЕК заявляв ще минулого року у Давосі.

Нагадаємо, що втрати внаслідок знищення, пошкодження або викрадення російськими загарбниками обладнання вітропарків перевищують 50 млн євро, ще понад 500 млн євро втрачено від вимушеного простою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...