Новини компаній
15:29, 10 березня 2023 р.

Про місто Вознесенськ

Новини компаній
Про місто Вознесенськ, фото-1

Вознесенськ — невелике місто в Миколаївській області України. Розташований на лівому березі річки Південний Буг і є адміністративним центром Вознесенського району. Населення міста складає приблизно 35 тисяч жителів.

Коротко про історію Вознесенська

Він був заснований 1795 року на території колишньої турецької Вознесенської фортеці над Південним Бугом і названий на честь Вознесіння Господнього. У ХІХ столітті місто було великим торговим центром та мало велике значення для економіки регіону. Відкрилися фабрики з виробництва текстилю, кондитерські й інші підприємства.

Як і в багатьох містах України, тут відзначають пам'ятні дати, які є важливими подіями в історії населеного пункту. Деякі з них:

  • 14 червня — День міста Вознесенська, заснованого 1795 року. На свято проводяться різноманітні заходи, концерти й виставки, спортивні змагання.
  • 21 листопада — День Святого Михаїла, архангела — покровителя міста.
  • 24 серпня — День незалежності України, який відзначає вся Україна, і Вознесенськ не є винятком.
  • 1 вересня — День знань, коли вознесенські школи та університети розпочинають новий навчальний рік.

Вознесенськ відзначає низку інших дат, пов'язаних із культурним і соціальним життям міста. Наприклад, наприкінці квітня відбувається свято Великої ночі, а на початку грудня святкується день святого Миколая — покровителя моряків та рибалок.

Опинившись у Вознесенську, після того як побуваєте у всіх цікавих місцях, коротати час можна за грою в улюблені ігри. На сайті TopCasinoExpert.com можна ознайомитися з найкращими пропозиціями для азартного проведення часу. Тільки перевірені ігрові заклади і «смачні» бонуси.

Що подивитися?

Вознесенськ — історичний та культурний центром Миколаївської області. У місті є багато пам'яток, які варто відвідати:

  • Музей, присвячений історії Вознесенська та його околиць. Експонати представлені різними епохами, що дають змогу відчути атмосферу минулого.
  • Церква Вознесіння Господнього — прекрасна церква, збудована у XVIII столітті. Є однією з головних визначних пам'яток міста та зразком бароко в архітектурі.
  • Парк імені Тараса Шевченка — великий парк у центрі міста, де можна прогулятися алеями й насолодитися гарними краєвидами на річку Південний Буг.
  • Пам'ятник Шевченку — пам'ятник видатному українському поетові, який стоїть у однойменному парку.

Вознесенськ славиться своїми фестивалями. Зокрема, одним із цікавих заходів є фестиваль «Вознесенської писанки», який відбувається на початку квітня. Тут можна побачити гарні прикраси з яєць, зроблені в цій техніці.

Місто відоме краєзнавчими й науковими установами, такими як Миколаївський обласний краєзнавчий музей та Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського.

Крім того, у населеного пункту вдале розташування, тобто він розташований поблизу красивих місць, таких як Кінбурнська коса та Затока, які приваблюють безліч туристів своїми пляжами й унікальною природою.

Підсумовуючи, можна сказати, що Вознесенськ — прекрасне місто з багатою історією, яке варто відвідати для того, щоби познайомитися з українською культурою та насолодитися гарними краєвидами на річку й навколишню природу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...