12:23, 24 лютого 2023 р.
Пілотний етап програми “Віднови ДІМ” реалізують на Миколаївщині
Передбачається фінансування будівельних робіт з відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла експертка Центру розвитку житлового фонду Миколаєва Тетяна Тимошина.
За словами експертки програму запровадив державний Фонд енергоефективності.
“9 лютого 2023 року Миколаївська область долучилась до реалізації проєкту. Програма покликана фінансувати будівельні роботи з відновлення житлових будинків, які були пошкоджені внаслідок військової агресії Російської Федерації”, — сказала Тетяна Тимошина.
Експерт Центру розвитку житлового фонду міста Миколаєва Юрій Гусаков каже, що головною ідеєю Програми є надання компенсації на витрати, які пов’язані з відновленням конструкцій будинків, які постраждали. Є три категорії аварійності які визначаються за методикою затвердженою Мінрегіонів.
“Якщо третя категорія аварійності, то компенсація не надається. На першу та другу категорію компенсація вже надається. Тобто, якщо ракетою, не дай Боже, розвалило декілька поверхів, тоді треба відновлювати і доводити до другого класу і тоді вже буде надано компенсацію на ремонт фасадів, вікон і таке інше”, — розповів Юрій Гусаков
Як пояснила Тетяна Тимошина, передбачається двоетапна компенсація.
“Фондом запропоновано 100 відсотків компенсації вартості робіт та матеріалів. Якщо узгоджується подана заявка, спочатку 70 відсотків компенсації надається Об’єднанню співвласників багатоквартирного буди́нку (ОСББ), яке потім розраховується з постачальником. Після того, як роботи вже завершені, подається друга заявка до Фонду і він відшкодовує ще 30 відсотків”, — сказала експертка.
За технічне обстеження, каже Юрій Гусаков, мають заплатити самі мешканці будинку.
“Це робиться перед голосуванням на загальних зборах співвласників ОСББ. Потрібно зрозуміти, скільки знадобиться коштів на відновлення і це не компенсується Програмою. Це має оплатити ОСББ, десь до 50 тисяч гривень, якщо багато пошкоджень”, — розповів Гусаков.
Аби взяти участь у Програмі, каже Тимошина, потрібно виконати низку дій.
“Перше — у будинку має бути створено ОСББ. Друге — зробити акт технічного обстеження будівлі і відповідний звіт. Потім ОСББ має вибрати підрядника для виконання всіх робіт на об’єкті. До підрядника також є певні вимоги”, — сказала Тимошина.
Є перелік робіт, які можуть виконуватися.
“Це ремонт балконних блоків, дверних, вікон. Можна навіть замінити всі вікна. Якщо одне скло розбите, то міняється весь склопакет. Це також пошкоджені фасади, але латкове утеплення не підпадає під Програму. Це пошкоджені вибухами дахи, зруйновані дахові котельні або інженерні мережі”, — пояснила експертка.
За словами Тимошиної, станом на 22 лютого 15 ОСББ готують заявки до участі у програмі. Кінцевий строк подання звернень не встановлений.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:52
6 грудня
23:00
4 грудня
13:59
4 грудня
ТОП новини
live comments feed...