• Головна
  • Битва за Соледар не закінчена, кажуть в Україні
10:07, 12 січня 2023 р.

Битва за Соледар не закінчена, кажуть в Україні

Битва за Соледар не закінчена, кажуть в Україні, фото-1

У східноукраїнському місті Соледар у середу тривали інтенсивні бої, незважаючи на заяву засновника російських найманців про те, що його війська захопили контроль над містом.

Ранкове повідомлення Генерального штабу Збройних сил України в середу не вказувало на те, що бій за соледобувне місто Соледар або ширший район Бахмута завершився. Міністерство оборони Росії та Кремль не підтвердили заяву Вагнера про падіння Соледару, заявивши, що місто поки що заблоковано, а просування Росії туди було просто тактичним успіхом.

У щоденному брифінгу міністерства в середу сказано, що його десантники “заблокували Соледар з півночі та півдня”, а його штурмові підрозділи “ведуть бої в місті”. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков закликав журналістів дочекатися офіційних повідомлень про те, чи було захоплене місто, додавши, що «тактичні успіхи, безумовно, дуже важливі, оскільки вони коштують досить дорого».

Близько першої години ночі в середу Роберт Мадьяр, командир української повітряної розвідувальної групи, заявив у своїй заяві в додатку для обміну повідомленнями Telegram, що українські сили все ще утримують місто, хоча він визнав, що бій був жорстоким. «Правда — це пекло», — написав він , додавши, що заяви є «психологічним тиском і пропагандою».

Напад є частиною ширшого поштовху Росії в районі міста Бахмут , який Москва вважає важливим для досягнення своєї мети окупації всього східного Донбасу України. Якби Соледар таки впав, захоплення цього відносно невеликого муніципалітету стало б першою помітною перемогою Росії за кілька місяців після низки принизливих втрат. Україна змінила хід війни, захопивши Харківську область у вересні, а потім місто Херсон у листопаді, успіхи набагато більші.

Військові експерти кажуть, що хоча взяття Соледара є значущим, це не означає, що місто Бахмут ось-ось потрапить до рук Росії. Україна рішуче зміцнила свої позиції в Бахмуті та навколо нього, створюючи серйозну перешкоду для подальшого просування Москви.

Інститут вивчення війни, вашингтонська дослідницька група, у вівторковому аналізі дійшла висновку, що навіть якщо Росія захопить Соледар, Україна зможе захистити та поповнити запаси солдатів у Бахмуті.

«Реальність блокового контролю місцевості в Соледарі затьмарюється динамічним характером міських боїв», — зазначається в аналізі. «Однак російські війська в основному намагалися досягти значних тактичних успіхів у районі Соледара протягом місяців.

Підприємець, який заснував Групу Вагнера, Євген Пригожин, стверджував у дописі в месенджері Telegram , що його війська контролювали весь Соледар, хоча він додав, що бої тривають. «У центрі міста утворився котел, у якому ведуться міські баталії», – сказав Пригожин.

Питання, яким чином невелике соледобувне містечко з довоєнним населенням у 10 000 осіб стало центром такого тривалого нападу сил Вагнера, залишається відкритим. Найважливішим фактором є, мабуть, те, що Пригожин і його найманці, які там воюють, мають отримати з точки зору репутації. У Бахмуті група Вагнера , яка завербувала до своїх лав полонених, стала основною силою, яка веде наступ Росії, і бої набули кровопролитного характеру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...