• Головна
  • Росія та Іран розпочинають обмін нафтопродуктами, оскільки зв’язки поглиблюються під санкціями
10:34, 2 листопада 2022 р.

Росія та Іран розпочинають обмін нафтопродуктами, оскільки зв’язки поглиблюються під санкціями

Росія та Іран розпочинають обмін нафтопродуктами, оскільки зв’язки поглиблюються під санкціями, фото-1

Росія почала обмін нафтопродуктами з Іраном, повідомляє “Інтерфакс”, що є останньою ознакою поглиблення зв’язків між двома країнами, які перебувають під санкціями, і які підштовхнула до зближення війна Росії в Україні.

Асортимент обмінних продуктів буде розширено, заявив Інтерфакс після зустрічі з міністром нафти Ірану Джавадом Овджі в Грозному без уточнення подробиць віце-прем’єр-міністр Олександр Новак.

Переговори також стосувалися потенційної участі Росії в збільшенні видобутку нафти в Ірані, розвитку портів у Середземному і Каспійському морях і міжнародному вантажному коридорі з півночі на південь, який з’єднує Росію з Індією через Іран, повідомляє Інтерфакс і ТАСС.

Дедалі більше ізольовані санкціями США, Москва і Тегеран прагнули значно поглибити своє економічне та військове партнерство після вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого. Ісламська Республіка також стикається з більшими санкціями через її роль у постачанні озброєнь Росії для конфлікту.

Іран також прагне укласти з Москвою угоду про обмін газом , згідно з якою він імпортуватиме російський газ через країну-посередника для збільшення експорту з Ісламської Республіки, а також інвестиції в заблокований проект СПГ і трубопровід до Пакистану. Питання обміну газу «все ще опрацьовуються», сказав Новак, не уточнюючи подробиць.

Російський газовий гігант ПАТ “Газпром” може підписати угоди щодо проектів в Ірані до кінця листопада, додав Новак.

Іран і Росія підписали нафтові та газові контракти на суму 6,5 мільярда доларів США в рамках меморандуму про взаєморозуміння, який передбачає угоди на суму до 40 мільярдів доларів США , заявив у понеділок напівофіційне видання Fars News із посиланням на заступника міністра закордонних справ з економічних питань Мехді Сафарі.

Російсько-іранські зв’язки мають “стратегічний характер”, сказав Новак. «Ми прагнемо докладати всіх зусиль для розвитку цих відносин».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
live comments feed...