• Головна
  • Відкатні ворота своїми руками - красива мрія або реальність
Новини компаній
11:00, 6 липня 2022 р.

Відкатні ворота своїми руками - красива мрія або реальність

Новини компаній
Відкатні ворота своїми руками - красива мрія або реальність, фото-1

Відкатні ворота щільно увійшли до використання зовсім нещодавно. Їх раніше встановлювали одиниці, тільки ті, кому бракувало місця для установки орних воріт. Зараз же їх використовують за бажанням.

Завдяки своїй простій конструкції і простоті експлуатації такі ворота можна зустріти все частіше і частіше. Можна виділити три підвиди відкатних воріт - на роликах, підвісні і консольні. Останній підтип використовують найчастіше, оскільки він позбавлений значних недоліків попередніх двох.

З чого складаються консольні відкатні ворота

Відкатні ворота консольного типу - це не просто стулка, а цілий ряд необхідних елементів, серед яких:

  • Каркас з металевих труб;
  • Обшивка (профнастил, дерево і т. п.);
  • Закладний елемент;
  • Комплектуючі для воріт (фурнітура);
  • Привід і інші елементи для автоматизації воріт (встановлюють за бажанням).

Давайте ж розберемо, що представляють з себе ці складені відкатних воріт

Каркас з металевих труб

Щоб було простіше кріпити обшивку і ворота мали красивий вигляд каркас роблять дворівневим. Раніше для досягнення такого результату використали дві труби з меншим і більшим перерізом, які зварювалися між собою. Такий спосіб має ряд незручностей - труби треба обов'язково чистити від іржі, зварювати не суцільним швом, а прихватками в шаховому порядку і потім закладати щілини герметиком.

Зараз є можливість використати т-профiль, і ті, хто цінують свій час і гроші, а також мріють добитися якісного результату використовують саме цей матеріал для виготовлення каркаса не лише відкатних воріт, але і орних і хвірток (іноді і огорож).

Обшивка

При підборі матеріалу для обшивки кожен керується своїми перевагами і наявністю певної суми, яку вони готові витратити на це. Можна побачити ворота як з суцільним зашиванням, так і з гратчастою. Крім того є варіант комбінувати. Найчастіше використовують комбінацію профнастил кування.

Закладний елемент

Щоб можна було встановити роликові каретки, які входять до складу фурнітури для відкатних воріт необхідно підготувати місце. Для цього виготовляють закладну з використанням металевого швелера і пруткiв.

Швелер буде майданчиком для монтажу, а металеві лозини - ніжки для стійкого розміщення в отворі, в якому бетонуватимуть, та надання додаткової жорсткості конструкції.

Комплектуючі для воріт (фурнітура)

Для повноцінного функціонування відкатних воріт потрібна фурнітура для відкатних воріт.

До неї входять такі комплектуючі, як:

  • каретки (2 шт.)
  • напрямна (довжина залежить від ширини отвору 0,5 її величин), нижній кінцевий і верхні ролики
  • нижній і верхній уловлювач
  • заглушка.

Усі ці елементи обов'язкові і не можуть бути відсутніми в комплекті

Привід та інші елементи автоматики воріт

Автоматика для відкатних воріт - це не обов'язковий атрибут. Але ті, хто цінують комфорт її користуються. Для автоматизації таких воріт потрібний привід, пристрій, за допомогою якого подаватимуться команди (наприклад, пульт), пара кінцевих вимикачів, зубчаста рейка (продається метровими відрізками, кількість штук залежить від ширини отвору 0,5 м).

Чи можна виготовити відкатні ворота своїми руками

Звичайно ж можна. Зараз в Інтернеті можна знайти все, ну або практично все, будь-яку необхідну інформацію. Тим паче, що якщо виготовляти ворота своїми руками можна заощадити деяку суму, яку треба було б заплатити за роботу фірмі. Ці гроші можна витратити, наприклад, на автоматику для воріт.

Щоб виготовити відкатні ворота консольного типу спочатку робимо креслення майбутніх воріт і потім по ньому закуповуємо увесь необхідний матеріал. Далі приступаємо до самих робіт. Спочатку виготовляємо і бетонуємо заставний елемент.

На наступному етапі виготовляємо каркас стулки, до якого також приварюємо ту, що направляє з комплекту фурнітури (приварюємо не суцільним швом, а маленькими з обох боків в шаховому порядку, а в щілині потім закладаємо герметик).

Розміщуємо каркас на отворі і встановлюємо інші деталі комплекту фурнітури. Обшиваємо його вибраним матеріалом.

На останньому етапі встановлюємо замок для замикання воріт або автоматику. Рекомендуємо приварювати відразу зубчасту рейку, навіть якщо ви доки не плануєте встановлювати автоматику. Повірте нашому досвіду - потім захочете і щоб не псувати зварюванням зовнішній вигляд воріт краще зробити це ще на етапі виготовлення стулки.

Рекомендуємо прочитати: Відкатні ворота своїми руками

Ціна відкатних воріт

Відкатні ворота, у відмінності від орних (якщо брати виготовлення з схожого матеріалу і на проїзд однієї ширини) виходять трохи дорожче. Все тому що для консольної конструкції обов'язково треба купувати фурнітуру для відкатних воріт. Але це не зупиняємо багатьох що бажають мати такі ворота у своєму дворі. Щоб розрахувати приблизну вартість майбутніх відкатних воріт треба враховувати багато чинників.

Чим обшити стулку для відкатних воріт

Вже згадувалося вище, що обшивальним матеріалом для відкатних воріт може бути будь-який відповідний. Зараз же виділимо самі часто використовувані для цих цілей. Серед них почесне місце займає профнастил.

Читайте також: Відкатні ворота з профнастилу

Він простий, надійний (якщо брати листи завтовшки не нижче 0,45 мм), володіємо безліччю форм хвилі і широкою колірною палітрою на вибір. Також використовують дерево і сэндвич-панели.

При використанні дерева ворота виходять досить важкими, а якщо деревина ще і намокає, то вага збільшується в рази. Тому цей факт варто враховувати при підборі комплектуючих для воріт.

Завершення

Відкатні ворота зараз використовують в усю. Їх встановлюють вже не лише на проїздах в маленькі двори (коли немає можливості встановити орні стулки), але і просто за бажанням.

Виготовити такі ворота можна і самому, не обов'язково звертатися на фірму, що займається такими роботами.

Але треба мати навички роботи із зварювальним апаратом і іншими будівельними інструментами, які використовуватимуться в процесі виготовлення і установки. Відкатні ворота легко автоматизувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...