• Головна
  • Люди з ослабленим імунітетом можуть зробити додаткове щеплення
13:56, 16 грудня 2021 р.

Люди з ослабленим імунітетом можуть зробити додаткове щеплення

Люди з ослабленим імунітетом можуть зробити додаткове щеплення

Додаткову дозу вакцини від COVID-19 можуть отримати люди всіх вікових категорій, які мають відповідні медичні показники. Додаткове щеплення не можна плутати бустерною дозою.

Про це під час онлайн-брифінгу розповів заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Юрій Гранатуров.

"Якщо людина на момент вакцинації від COVID-19 живе з вірусом імунодефіциту людини, має різноманітні онкологічні захворювання, перенесла трансплантацію органів, проходила хімієтерапію або променеву терапію, приймала гормональні препарати, тоді ця людина може отримати додаткові дози вакцини у будь-якому центрі вакцинації чи пункті вакцинації", — сказав Юрій Гранатуров.

Станом на 16 грудня у Миколаєві працюють 15 пунктів вакцинації на базі сімейних амбулаторій, сім центрів вакцинації та 13 мобільних бригад.

За словами начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Максима Безносенка, третя, додаткова доза призначена для тих пацієнтів, саме пацієнтів, які хворіють або приймають медпрепарати. Сімейний лікар підтверджує, що є імунодефіцитний стан, та призначає третю дозу. Тобто третя доза призначається для тих людей, у яких є патологія і для цих людей двох доз занадто мало, аби виробився стійкий імунітет.

Бустерна доза — це доза, якою прививаються здорові люди, у яких немає імунодефіцитних станів. Додаткова доза, третя, рекомендована після другої дози від 29 до 90 днів, а бустерна доза призначається через пів року.

Читайте також: "Ліки та бустерна доза. Коли в Україні з'являться додаткові засоби проти COVID-19"

У Миколаєві працюють 15 пунктів вакцинації на базі сімейних амбулаторій, сім центрів вакцинації та 13 мобільних бригад.

Станом на 16 грудня на Миколаївщині всього вакциновано 751 335 людей. Післявакцинальні реакції складають 1,15 відсотка. Загалом по Україні повністю імунізовані 12 735 628 людей.

Що відомо Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ МОЗ № 2770 від 13 грудня 2021 року щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) №18-10/2021-1. Станом на 16 грудня На Миколаївщині всього вакциновано 751 335 людей. Післявакцинальні реакції складають 1,15 відсотка. Загалом по Україні повністю імунізовані 12 735 628 людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...