• Головна
  • Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
11:22, 22 листопада 2021 р.

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

Метою проведення акції «16 днів проти насильства» є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Про це повідомляє управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради.

До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:- кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власнийдосвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;- кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провестибудь-який захід спільно з іншими організаціями;- кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного,фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок ідівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:25 листопадаМіжнародний день боротьби з насильством щодо жінок1 грудняВсесвітній день боротьби зі СНІДом2 грудняМіжнародний день боротьби з рабством3 грудняМіжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями5 грудняМіжнародний день волонтера6 грудняВшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі9 грудняМіжнародний день боротьби з корупцією10 грудняМіжнародний день прав людиниОсоблива увага під час проведення акції приділяється питанням домашнього насилля, тому акція спрямовується проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому.

Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Наслідки насильства в сім'ї - це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім'ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.

Якщо Ви або Ваші близькі страждають від домашнього насильства, не потрібно це терпіти й приховувати. Краще раз і назавжди припинити знущання, ніж соромитися зізнатися в цьому, прирікаючи себе і своїх дітей на довгі страждання. Сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а рішення проблеми заподіянням фізичного болю повинне раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».

Нагадуємо! У разі, якщо Ви стали стати жертвою домашнього насильства або у разі виникнення небезпеки торгівлі людьми (володіння інформацією щодо таких людей), необхідно звернутись за номерами телефонів Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800 505 501 (безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні), 527 (безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні), графік роботи гарячої лінії: пн-нд з 08:00 до 20:00, 102 (цілодобово) або до Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради, вул. Пушкінська, 1, каб.2, тел. (05134) 3 22 92, до Вознесенського міського центру соціальних служб Вознесенської міської ради, вул. Соборності,41, тел. (05134) 3 21 07, графік прийому звернень: пн-пт з 08:00 до 16:00.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...