• Головна
  • Пенітенціарна пробація – дієвий механізм безпеки суспільства
19:18, 17 серпня 2021 р.

Пенітенціарна пробація – дієвий механізм безпеки суспільства

Пенітенціарна пробація – дієвий механізм безпеки суспільства

Найголовнішою метою пробації в Україні є безпека суспільства, шляхом виправлення засуджених та проведення комплексу заходів з профілактики вчинення ними нових правопорушень.

Одним з ключових напрямків такої роботи є пенітенціарна пробація, яка полягає в допомозі особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві. Адже для колишніх засуджених «вихід на свободу» є гострою кризовою ситуацією, оскільки за час відбування покарання вони втрачають навички до вільного життя, починають боятися його. Звикаючи під час відбування покарання отримувати все від держави, такі особи не мають можливості для потрібної самореалізації та прояву активності, а звільняючись з установи, не звільняються внутрішньо, звикнувши залежати від керівної адміністративної сили. Також, окрім внутрішніх психологічних факторів, засудженим, що вийшли на волю стає на заваді байдуже навколишнє середовище, а іноді, навіть й відверте неприйняття як самих близьких людей, так і суспільства. Колишні засуджені опиняються наодинці з купою проблем, таких як пошук житла, роботи, навчання та, взагалі, засобів до існування. Тому від того, як швидко та успішно будуть вирішені ці проблеми, й буде залежати ризик вчинення ними нових злочинів, а також адаптація у суспільстві в цілому.

Саме уповноважені органи з питань пробації сприяють засудженим, які готуються до звільнення у визначенні намірів щодо місця проживання після звільнення, допомагають в працевлаштуванні працездатним особам, залучають до роботи з влаштування до спеціалізованих установ для звільнених осіб, інших установ (закладів) соціальної підтримки (догляду), закладів для бездомних осіб, закладів соціального обслуговування, сприяють в наданні соціальних послуг. Тобто здійснюють комплекс заходів із соціальної підтримки звільнених осіб. А допомогу в цьому надають установи виконання покарань, територіальні органи з питань соціального захисту населення, органи поліції, заклади охорони здоров’я. Адже тільки спільна напружена праця із застосуванням соціальної реабілітації та людське ставлення до колишніх засуджених дозволяють мотивувати останніх до законослухняного способу життя та допомагають у подоланні негативних проявів поведінки.

Також Вознесенський районний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області запрошує небайдужих громадян до співробітництва у якості волонтерів пробації.

Волонтером пробації може стати будь-яка особа, що досягла 18 річного віку. Основні вимоги до кандидатів у волонтери пробації: бажання працювати та позитивний настрій, стресостійкість, добре розвинені комунікативні навички; націленість допомагати у розв’язанні соціальних питань; відсутність не погашеної чи не знятої у законному порядку судимості.

Звертатись за адресою: 56507, м. Вознесенськ, вулиця Героїв України, 8.

Начальник Вознесенського районного відділуфілії Державної установи «Центр пробації»в Миколаївській областіпідполковник внутрішньої служби А.П. Стажилов

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...