12:50, 5 серпня 2021 р.
Миколаївська область посідає четверте місце в країні за темпами імунізації
Миколаївщина за темпами імунізації піднялася на четверте місце в країні. В області діють 24 мобільні бригади, 16 центрів масової вакцинації — цього достатньо, щоб щепити населення до початку нової хвилі COVID-19, що очікується восени. Про це в ефірі програми "Сьогодні. Головне" розповів головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко.
На Миколаївщині триває п’ятий етап вакцинальної кампанії проти COVID-19, станом на п’яте серпня, вакциновані 188 203 людини. Головний державний санітарний лікар області розповів, що після першого щеплення людина має 33 відсотки захищеності від вірусу, після другого — 88 відсотків.
"Є таке поняття популяційний імунітет, тобто це так званий імунний прошарок, чим він більше, тим менше загроза розповсюдження. Завдання будь-якої держави вакцинувати якомога більше людей. До центрів масової вакцинації може звернутися будь-яка людина, яка вважає за доцільне, там жива черга. Є сімейні лікарі, до яких можна звернутися, записатися, перешкод немає", — розповів Володимир Клочко.
За словами Володимира Клочка, двох щеплень та 72 відсотків захищеності достатньо для того, щоб створити "типовий імунітет", завдяки якому людина або вільно перехворіє, або взагалі не захворіє.
"Не буде вакцина тривати лише пів року. У кожної людини відповідь організму буде різна на вакцинацію, ми всі різні. Якщо ми зробимо популяційний імунітет, цьому вірусу ніде буде циркулювати", — говорить лікар.
Також Володимир Клочко розповів, що осіння погода сприятиме розповсюдженню вірусних інфекцій, окрім цього відпочивальники, які повернулися з-за кордону, можуть "завезти" вірус з інших країн.
"Ми маємо всі разом подолати цю біду. Класика епідеміології була є і буде, є джерело інфекції – хвора людина. Існує механізм передачі при COVID-19, він повітряно-крапельний. Є сприятливий організм – це людина, яка може інфікуватися", — говорить Володимир Клочко.
Також лікар додав, якщо людина носить одноразову маску занадто довго, то це приносить більше шкоду, ніж захист.
В Україні від COVID-19 вакцинували понад 3,8 мільйона людей. МОЗ розповіло про те, якими можуть побічні ефекти вакцинації проти COVID-19 і в яких випадках слід звертатися за допомогою лікаря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:08
16 вересня
09:11
16 вересня
23:31
13 вересня
11:29
13 вересня
08:34
13 вересня
12:18
11 вересня
ТОП новини
live comments feed...