• Головна
  • ​Зміни в умовах призначення житлових субсидій
22:11, 22 травня 2021 р.

​Зміни в умовах призначення житлових субсидій

​Зміни в умовах призначення житлових субсидій

Станом на 21 травня 2021 року існує рішення Уряду щодо нових змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики, які суттєво відрізняються від змін, які були опубліковані 28 квітня 2021 року постановою Кабінету Міністрів України №420 від 14.04.2021р. На жаль, на теперішній час,ці умови не опубліковані, але зі слів урядників постановабуде опублікована до 1 червня 2021 року.

Зміни, які зазначені на Урядовому порталі, та на сайті Міністерства соціальної політики.

1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.

2. Збільшити до 100 тис. грн. суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).

3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається, передбачено автоматичне перепризначення субсидії.

Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі); була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання); була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо не проживання окремих осіб за місцем реєстрації).

Постановою передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.

На підставі постанови КМУ від 14.04.2021р. № 420 Управління записувало на прийом громадян, які бажають оформити субсидію. На теперішній час прийом не припинено. Після опублікування постанови по новому рішенню Уряду список буде переглянуто і, найймовірніше, буде за телефоновано громадянам, яким не потрібноприходити і писати нове звернення. Але Ви повинні розуміти - у кожного є свої обставини, про які Управління не знає (покупка, переводи крупних сум коштів, змінаобставин у сімʼї та ін.), тому вся відповідальність у разі виявлення таких обставин лягає на людину–отримувача субсидії.

Також черговий раз нагадуємо про те, щоу разінаявності заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 01.05.2021р. в сумі понад 340,00грн. субсидія не призначається.

Запис на прийом на субсидію буде поновлено після опублікування постанови. На теперішній час ми не записуємо на прийом щодо звернення за призначенням субсидії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...