• Головна
  • Щодо зміни виборчої адреси внутрішньо переміщених осіб!
23:00, 3 вересня 2020 р.

Щодо зміни виборчої адреси внутрішньо переміщених осіб!

Щодо зміни виборчої адреси внутрішньо переміщених осіб!

Виборці, які бажають проголосувати на місцевих виборах не за місцем своєї реєстрації, а за місцем фактичного проживання, мають право змінити свою виборчу адресу.

Про це повідомляє управління соціального захисту населення ВМР.

Процедура зміни виборчої адреси визначена порядком розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців", затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 18 травня 2020 року № 88.

Відповідно до зазначеного порядку, кожен громадянин України, який має право голосу згідно зі статтею 70 Конституції України (далі – виборець), має право звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою щодо зміни виборчої адреси.

Заява може бути подана до відділу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію, до якої віднесено виборчу адресу, на яку змінюватиметься поточна виборча адреса виборця, в паперовій або електронній формі.

Заява в паперовій формі може бути подана виборцем особисто або через уповноважену особу (уповноваженою особою пред’являється документ, що посвідчує особу, а також довіреність, видана виборцем і посвідчена в установленому законодавством порядку). Під час подання заяви в паперовій формі до відділу ведення Державного реєстру виборців, виборець пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки.

Заява в електронній формі може бути надіслана виборцем за підписом, прирівняним до власноручного підпису згідно із Законом України "Про електронні довірчі послуги" (кваліфікований електронний підпис), з використанням мережі Інтернет, шляхом заповнення виборцем електронної форми з використанням відповідного електронного сервісу, розміщеного на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії www.drv.gov.ua У розділі «Особистий кабінет виборця».

У заяві вказується адреса житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Заява подається виборцемне пізніше ніж на п’ятий день з дня початку виборчого процесу місцевих виборів (до 10 вересня 2020 року включно).

Якщо особа змінила свою виборчу адресу у порядку визначеному вище, то нова заява щодо зміни виборчої адреси може подаватисяне раніше ніж через один рік після дати внесення до Державного реєстру виборців попередньої останньої зміни виборчої адреси.

Заява виборця розглядається відділом ведення Державного реєстру виборців не пізніше п’ятнадцяти днів від дня її отримання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...