Учні пішли на літні канікули, так і не повернувшись за парти

-Світлано Вікторівно, наближається новий навчальний рік, який вперше розпочнеться в умовах адаптивного карантину в країні. Учителі вже почали готуватися до занять, але чи зможуть учні повернутися за шкільні парти?

Так, дійсно, українські учні пішли на літні канікули, так і не повернувшись за парти. Починаючи із середини березня, коли школи та виші зачинили свої двері на карантин, весь процес навчання перейшов в онлайн і для шкіл дистанційний формат став справжнім випробуванням.

Діти опановували нові способи виконання домашніх завдань за допомогою комп'ютерів і гаджетів. Їхні батьки – шкільну програму, щоб допомагати своїм чадам із навчанням на дому. Педагоги придумували найбільш вигадливі методи, як оцінити реальні знання своїх учнів. Хоча до таких хитрощів вдавалися не всі. В батьківських інтернет-спільнотах неодноразово з’являлись коментарі про те, як проходить освітній онлайн процес та й не всі батьки тримали на контролі навчання своїх дітей: хтось через зайнятість, а хтось просто махнув на це рукою.

І все це далеко не єдині проблеми, що супроводжували процес дистанційного навчання з березня по червень. Не дарма багато батьків і вчителів з острахом чекають новин про те, як розпочнеться новий навчальний рік.

На початку серпня в Кабінеті міністрів запевнили, що з 1 вересня діти будуть знову відвідувати школу, а студенти – виші. Щоправда, не всі, не всюди і не так, як раніше.

Наприкінці липня уряд продовжив адаптивний карантин ще на місяць, але переглянув його правила, згідно з якими всю територію країни щотижня будуть ділити на чотири зони за наростанням епідемічної небезпеки – зелену, жовту, помаранчеву і червону.

У перших трьох учні зможуть ходити на заняття в школи і університети. У регіонах, районах і містах, які потрапили в червону зону, освітні установи закриваються на двотижневий карантин, а діти навчаються дистанційно.

Ті школи і виші, які знову відчинять свої двері з вересня, мають дотримуватися рекомендацій, затверджених головним санітарним лікарем Віктором Ляшко: входити або пересуватися всередині освітніх установ можна тільки в масках або респіраторах. Під час занять вони не обов’язкові. Про антисептики, засоби гігієни для туалетів і маски для співробітників має подбати керівництво закладів освіти.

На вході всім вчителям і іншим співробітникам установи будуть вимірювати температуру безконтактним термометром. Якщо у людини температура вище 37,2 чи є ознаки гострого респіраторного захворювання – на роботу його не допустять.

На час епідемії в уряді радять заборонити батькам і всім стороннім заходити всередину навчальних приміщень. Виняток – тільки для супроводу дітей з інвалідністю.

І МОЗ, і Міносвіти закликають організувати якомога більш гнучкий графік, щоб уникнути скупчення людей як на вході, так і всередині будівлі. Для цього треба запускати учнів через різні входи.

Відповідно до рекомендацій уряду, діти мають по мінімуму переходити з кабінету в кабінет. Тому в Кабміні радять проводити всі заняття в одному класі і обов’язково провітрювати його під час перерв. Щоб учні якомога менше перетиналися між собою, на підлозі коридорів потрібно зробити розмітку двостороннього руху. Частину уроків за можливістю потрібно проводити на відкритому повітрі.

Безпосередньо перед заняттями педагоги мусять опитати учнів про їхнє самопочуття. Якщо в когось зі школярів чи студентів виявлять ознаки гострої респіраторної хвороби, його тимчасово ізолюють в окремому приміщенні й повідомлять про це батькам.

Після закінчення занять у приміщеннях мають промити і дезінфікувати поверхні – столи та стільчики, перила та дверні ручки.

Їдальні та буфети будуть працювати, але в особливому режимі, без «шведських столів» і самообслуговування. Відстані між столами мають бути щонайменше півтора метра, за столами – не більш, ніж по чотири людини.

Якщо діти їздять на заняття шкільним автобусом, то зобов’язані перебувати при цьому в масці або респіраторі. Як і сам водій. Наприкінці робочої зміни перевізник мусить дезінфікувати свій транспорт.

Крім того, Міністерство освіти і науки радить школам збільшити відстань між партами або проводити заняття в актових залах. Дітям, які мають хронічні хвороби легень, розлади імунної системи або діабет, відомство рекомендує продовжити навчання на екстернаті або дистанційно.

Від традиційних святкувань першого дзвоника в МОН радять школам утриматися. Але сам формат буде визначатися в кожному навчальному закладі індивідуально.

У перші місяці 2020/2021 навчального року у школах буде організовано так зване «коригувальне навчання», під час якого вчителі зможуть з’ясувати опанування того матеріалу учнями, який припав на карантин.

- А який стан підготовки закладів освіти до роботи у новому навчальному році?

На цьому тижні, а саме 17 та 18 серпня належний стан готовності закладів загальної середньої та позашкільної освіти засвідчила комісія з перевірки готовності закладів освіти міста до роботи у 2020/2021 навчальному році.Традиційно очолював її заступник міського голови Путій Ю.В., до складу комісії входили представники управління освіти та Держпродспоживслужби.

Хочу зазначити, що заклади освіти повністю готові до початку занять. Для забезпечення проведення протиепідемічних заходів закуплено засоби дезінфекції для рук та поверхонь, безконтактні термометри, паперові рушники та багато іншого для безпечної роботи закладів освіти в умовах карантину.

Навчальні приміщення відремонтовано, пофарбовано, оновлено. У рамках впровадження НУШ, вже для третього покоління першокласників створюється новий освітній простір, змінюється внутрішній дизайн класів, упорядковуються розвивальні й творчі зони, закуповуються засоби навчання, меблі-трансформери, одномісні парти.

Крім того, за підтримки міської влади та особисто міського голови, завершено проєкти, які було заплановано завершити до 1 вересня, а саме:

завершено роботи по облаштуванню дошкільного підрозділу у Вознесенському НВК "ЗОНЗ І-ІІІ ст. - ДНЗ" №3. Групи для дошкільнят мікрорайону Болгарка вийшли яскраві, різнокольорові, сучасні. Кожна група має неповторний індивідуальний дизайн та оздоблення;

з 1 вересня прийме перших відвідувачів повністю відремонтоване та оновлене приміщення для приймання їжі у Новогригорівській ЗОШ – ці роботи були виконані у зв’язку із зверненнями жителів села, озвучених під час зустрічі з міським головою;

завершено роботи по облаштуванню приміщення Інклюзивно-ресурсного центру, а саме – зроблено новий вхід до будівлі та облаштовано внутрішній туалет у закладі з урахуванням всіх вимог для дітей з особливими потребами відповідно до норм Санітарного регламенту для закладів освіти;

капітально відремонтовано і осучаснено внутрішні туалети у ЗОШ № 2, ЗОШ № 4, ДЮСШ, в них також з’явились спеціально облаштовані кабінки для дітей, які потребують особливого догляду. В ДЮСШ також облаштовуються і сучасні душові кабінки;

на стадії завершення ремонтні роботи обідніх залів та технологічне переоснащення харчоблоків ЗОШ №5 та ЗОШ №6;

ремонтні роботи у ЗОШ №6 будуть продовжені, оскільки отримано субвенцію та кошти на співфінансування з міського бюджету на ремонт даху ЗОШ №6. Крім того, вжевідремонтовано систему опалення самого холодного кабінету в школі – кабінету хімії.

У ході проведення огляду готовності закладів освіти міста було також обстежено умови у двох закладах дошкільної освіти, які ще не відновили свою роботу, а саме – Новогригорівського КЗДО «Оленка» та НВК ЗОНЗ № 9-ДНЗ№16, що на мікрорайоні Пряме. За результатами огляду прийняте рішення про відновлення роботи цих закладів з 19 серпня 2020 року.

Тому запрошую всіх учнів та вихованців закладів освіти нашої громади з 1 вересня розпочати новий навчальний рік у затишних, оновлених класах та групових приміщеннях наших садочків, шкіл та позашкільних закладів.

Також, користуючись нагодою, мені хочеться привітати всіх освітян, учнів та їх батьків з початком нового навчального року. Бажаю, щоб незважаючи на всі негаразди і перепони, новий навчальний рік приніс всім тільки користь, приємні враження та гарний настрій! Нехай здоров’я, щастя, добробут та злагода панують у кожній родині. Нехай здійснятьсявсі ваші мрії.

mayupravo.com
Вознесенськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Суспільство
Наказом т.в.о. начальника Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області від 25.09.2020 року №169 оголошено конкурс на заняття вакантних посад Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївській області. Проведення конкурсу відбудеться 13 жовтня 2020 року. З умовами проведення конкурсу та документами, що необхідні для кандидатів на заняття вакантних посад Територіального управління Служби судової охорони у Миколаївс...
Суспільство
Сьогодні країна вшановує пам'ять жертв масових страт Бабиного Яру. Цього року виповнюється 79 років від трагедії всього людства. Бабин Яр став місцем масових розстрілів окупантами мирного населення, а насамперед євреїв, підпільників, в’язнів, матросів. Загалом, жертвами страти стали понад 150 тисяч осіб, в тому числі діти, жінки та літні люди. Це найстрашніша трагедія минулого століття, і сьогодні важко осягнути те, що відбувалось у Бабиному Яру та знайти...
Суспільство
24 вересня проведено майстер-клас вихователів закладів дошкільної освіти Вознесенського району «Коло радості: ранкові зустрічі». Мета заходу: створення умов для професійного зростання вихователів, прагнення до самовдосконалення, самореалізації, пошук та виявлення талановитих педагогів, пропаганда перспективного педагогічного досвіду Під час роботи було розглянуто надзвичайно важливе і актуальне питання, як зробити ранок дитини радісним, бо від того як він...
Суспільство
25 вересня у Миколаївській області зареєстровано 6 нових випадків захворювання коронавирусной інфекцією COVID-19 серед дітей та персоналу 6 організованих дитячих установ. Про це повідомляє Миколаївська облдержадміністрація. Йдеться про школу №54 Миколаєва, Коблевську (Березанський район) та Олександрівську (Вознесенський район) школи, школу №10 Вознесенська, навчально-виховний комплекс Вітовського району та дитячий садок «Ведмедик» в селі Добра Криниця Баш...
Новини компаній
29 вересня 2020р о 11.00 відбудеться онлайн-зустріч протягом якої ми покажемо на лінії часу, крок за кроком, як впевнено і планово виходити на ринок ЄС: перевірка бізнес-ідеї та роздуми про релокацію менеджерів фірми; аналіз ринку, підготовка комерційних пропозицій; як не упустити можливість отримання грантового фінансування ще до реєстрації фірми; проведення зустрічей з партнерами та першими замовниками; становлення на ринку Польщі, легалізація перебуванн...
Суспільство
Всього зареєстровано 2812 підтверджених випадки COVID-19, з них працівників закладів охорони здоров’я – 188 (+5). З усіх 2812 підтверджених випадків за місцем проживання:- м. Миколаїв – 1793 особи (+63);- м. Первомайськ – 74 особи (+2);- м. Южноукраїнськ – 180 осіб;- м. Вознесенськ – 136 осіб;- м. Очаків – 10 осіб;- Арбузинський район – 16 осіб; - Баштанський район – 44 особи;- Березанський район – 29 осіб (+4); - Братський район – 8 осіб;- Березнегуватськ...
Суспільство
З 21-го вересня, на Волині розпочинає діяти нове епідемічне зонування. Нововолинськ потрапив у помаранчевий рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, місто Володимир-Волинський та райони: Іваничівський, Володимир-Волинський та Шацький залишаються у жовтій зоні. Нагадаємо, нове зонування затвердили 18-го вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так, до червоної зони увійшли: місто Чоп За...
Суспільство
22 вересня міський голова Віталій Луков зустрівся з підрядником будівництва нової дороги по вулиці Леонова безпосередньо на об’єкті. Будівельники вже розпочали роботи, але, як завжди, в процесі виникають проблеми, які слід вирішити. Очільник громади звернув увагу підрядника на проблему направлення стоку дощової води, яка йтиме вулицею. Це дуже важливе питання, особливо з огляду на те, що мешканці мікрорайону постійно звертають увагу міського голови на потр...
Новини компаній
Вже зовсім скоро, 4 жовтня, всі педагоги країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати корисний подарунок, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше та яскравіше. Одні з кращих і оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумний парасольку і дерев'яні годинник. Вони корисні, зручні і функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і будучи йому...