• Головна
  • Сформовано рейтинг найкращих 200-т громад України
15:03, 7 серпня 2020 р.

Сформовано рейтинг найкращих 200-т громад України

Сформовано рейтинг найкращих 200-т громад України

Шановні вознесенці! Пропонуємо переглянути статтю, яка допоможе вам ширше поглянути на інституційну спроможність нашої громади. Можливо ви не будете задоволені отриманими результатами, але ми активно працюємо над усіма покращеннями.

Нагадаємо, що інституційна спроможність органів місцевого самоврядування у децентралізованій системі управління передбачає якісне надання послуг мешканцям громад на належній територіальній основі з урахуванням трьох елементів цієї системи:*повноваження, *ресурси, *нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування.

Можливо вона буде для декого занудною. Але вона сприятиме формуванню вашого бачення громади з позиції однакових можливостей на фоні інших міст і сіл України.

Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» відпрацьовує дієві структури допомоги малим містам, селищам та об’єднаним територіальним громадам в ініціації, плануванні, втіленні проектів власної модернізації енергетичного та фінансового менеджменту, енергозбереження, сталого розвитку, економії власних ресурсів тощо. А ще щороку проводить на рівні областей та України моніторинг показників, за якими формує рейтинг. Ближче з Фондом можна познайомитися за посиланням на їх сайті, є й відповідна сторінка й у Фейсбуці.

Тож цього року станом на 01.07.2020 року Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» сформовано рейтинг найкращих 200-т громад України. Всього було оцінено 1540 громад. Інформація аналізувалася за посиланнями в наданих анкетах, за їх відсутністю – з відкритих джерел.

Територіальна громада міста Вознесенська у цьому рейтингу посіла 22 місце (показник рейтингу- 109,27), а середній рейтинг по Україні- 21, 49.

За побажаннями мешканців надаємо перелік критеріальних показників, які бралися до уваги при оцінці інституційної спроможності та сталого розвитку малих і середніх громад України. Як видно з показників, рейтинг розкриває інституційну спроможність громади та рівень сталого розвитку, енергозбереження, проектної діяльності, управлінського менеджменту тощо. Перелік такий:1. Відсутність/наявність корупційних скандалів в муніципалітеті за останні 2 роки.2. Наявність укладених угод про співпрацю з іншими громадами (яких?).3. Готовність муніципалітету працювати над підвищенням рейтингу (наявність фідбеку, заповнення анкет).4. Політична активність голови громади в сфері сталого розвитку.5. Активність громади сталий період (більше 5 років, незалежно від зміни влади).6. Наявність/відсутність амбіційних планів муніципалітету і підтримка їх на рівні громадянського суспільства (проведення громадських слухань, круглих столів, напрацювання дорожніх карт тощо.).7. Приєднання до ініціативи ЄС «Угода мерів».8. Існування прийнятого громадою ПДСЕРК.9. Проведення моніторингу ПДСЕРК.10. Доступність ПДСЕРК на сайті громади для аналізу громадою.11. Наявність впроваджених модернізаційних інфраструктурних проектів в сфері ЖКГ (яких?).12. Участь громади в міжнародних проектах фінансової підтримки, (яких саме ?).13. Участь громади в міжнародних проектах технічної підтримки, (яких саме ?).14. Наявність у громади міжнародних запозичень (яких ?).15. Громадський бюджет.16. Наявність програми «Відкрите місто».17. Наявність програми «Розумне місто».18. Наявність програми «Безпечне місто».19. Інвестиційний паспорт громади (від 2018 р)20. Мапа інвестиційних пропозицій.21. Промо ролики громади.22. Наявність ЕСКО контрактів.23. Наявність структури енергоменеджменту.24. Наявність громадських проектів рівня країни (форуми, фестивалі, конференції т.і.).25. Призначена офіційно календарна дата Дня Енергії в громаді (чи проводиться в реалі ?).26. Спільні проекти між громадами, (які саме?).27. Креативні ініціативи муніципалітету 2017-2019 рр., (які саме?).28. Наявність бренду громади.29. Якість промоушену муніципалітету.30. Наявність та якість сайту громади (інформаційність, доступність пошуку, креативність т.і.).31. Співпраця з бізнесом, проекти державно-приватного партнерства.32. Наявність та якість стратегій розвитку.33. Наявність на територіях громади вітропарків та їхня потужність;34. Наявність на територіях громади сонячних станцій та їхня потужність.35. Власний річний рівень доходів громади.36. Загальний річний рівень доходів громади.37. Наявність комунальних ЗМІ.38. Населення громади.39. Наявність сторінки «Енергозбереження» на сайті громади і її якісне наповнення.40. Наявність інформації по діяльності громади на порталах відкритих даних(реєстри договорів КП, звітність виконкому, пропозиції бізнес стартапів тощо).

Тож бажаємо громаді не стояти на місці. А як кажуть у народі, «усім миром» дбати про створення комфортних умов для проживання кожного його мешканця!Наступний рейтинг планується Фондом до публікації станом на 01.01.2021р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...