21:03, 2 квітня 2020 р.

Про субсидії по-новому

31 березня 2020 року на Урядовому порталіУкраїни, відповіднодо пункту 5 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” опубліковано постановуКабінету Міністрів України від25 березня 2020р №247 якою передбачено, що:

на період карантину , встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 23, ст. 896), — із змінами, заборонено припинення надання житлової субсидії, крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок) або у разі смерті одинокої особи. З травня2020 рокудомогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальний період 2019-2020 років, а саме

у складі яких є особи, які не працевлаштовані, не мають сплати ЄСВ, відсутні доходи);

у складі яких є внутрішньо переміщені особи;

у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Житлова субсидія розраховується на загальних підставах – без звернення.

Призначати житлову субсидію громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку.

При цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати.

На період карантину проводити розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, а саме на водопостачання, водовідведення, електроенергію, газопостачання(встановлені підпунктами 2—6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (Офіційний вісник України, 2014 р., № 73, ст. 2064; 2019 р., № 69, ст. 2390), незалежно від кількості днів дії карантину на місяць.

Тобтосубсидія за березень 2020р. буде перерахована та доплачена в травні 2020р.

З огляду на викладене, рекомендуємо населенню м.Вознесенськ, с.Новогригорівка, с.Ракове, не створювати зайвий ажіотаж, скупчення людей (більше 3-х осіб),

Управлінням будуть направленні запити, відповідно аб.8 п.50 Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. №848 (в редакції постанови КМУ від 14 серпня 2019р. №807)«Положення про порядок призначення житлової субсидії»до Центру надання адміністративних послуг для підтвердження складу зареєстрованих у житловому приміщенні.

Але якщо у разізмін в склад домогосподарства, або здійснення покупкиз травня 2019р. поквітень 2020р. на суму понад 50тис.грн., або іншим законним способом набув права власності на будь яке майно (уважнопрочитайтеповідомлення про призначення субсидії)нове звернення за призначенням субсидії обовʼязкове.

Постановою не передбачено призначення субсидії, у разі коли є заборгованість понад 340,00грн. Тому – отримуєте субсидії – сплачуйте за спожиті комунальні послуги.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...