Марафон «Єднаймо душі словом «Кобзаря»

У нашому житті є день, що завжди з нами – 9 березня, такий великий і незбагненний, як весняний вітер, як щедре сонце, який увібрав у себе безсмертне дихання душі великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка.

Тож прилучаючись до Всеукраїнського марафону читання «Єднаймо душі словом «Кобзаря», який оголосила Національна бібліотека України для дітей, в дитячій бібліотеці зібралися читачі нашої громади та вихованці «Центру соціально- психологічної реабілітації дітей Служби у справах дітей Вознесенської міської ради» разом з вихователями – Майко М.М. та Мухіною Т.Г., щоб перегорнути сторінки життя Т.Г.Шевченка та ще раз перечитати Шевченків «Кобзар»… Це Біблія українського народу, якій судилося бути безсмертною, бо сам народ визнав її своєю книгою.

Розпочався захід піснею О. Осадчого "Шлях до Тараса" у виконанні знаменитого українського співака В. Зінкевича, яка без перебільшення, висловлює почуття гордості ледь не кожного українця, бо Тарас Григорович Шевченко і сьогодні найвідоміший наш поет.Читаючи його вірші, присутні відчули, що в цій книзі автор зібрав кожну сльозину, найменший стогін кріпака. Духовну велич і красу народу він підніс на найбільшу височінь, чим збагатив увесь світ. Ім'я Тараса Шевченка стало символом нашого народу.

Нелегко осягнути багатогранність Шевченкової музи. Доля щедро обдарувала його багатьма талантами: і через сторіччя лине слава Шевченка - художника, Шевченка - співака, Шевченка - поета, Шевченка - прозаїка, Шевченка - драматурга.

Ведучі перегорнули цікаві сторінки життя Тараса Григоровича і, пройшли тими дорогами і стежками, якими ходив великий Кобзар.

Нещасливе було дитинство у Тарасика, хлопчик змушений був працювати, щоб заробити собі на шматок хліба. Юність Шевченка до викупу з кріпацтва не менш була сповнена випробувань, але не меншою була і милість Божа до майбутнього пророка українського народу. У Тараса Шевченка була важка доля, але він впорався й став для нас Великим Кобзарем.

Про Шевченка ми чуємо з дитинства, говоримо про нього як про поета, борця, пророка, художника. Присутнім було цікаво самим скласти його словесний портрет. Діти впорались з цим завданням, їх опис зовнішності майже співпав с тим описом, який постає зі спогадів сучасників Тараса Григоровича. Присутнім запропонували поміркувати про те, які риси характеру були притаманні митцеві, і ким він міг бути, якби жив в наш час.

То ж в їхній уяві вийшов портрет благородного, мужнього Т. Шевченка, захисника прав знедоленого народу. Погляд спрямований твердо вперед, хоч десь там, у глибині очей, і причаївся ледь помітний смуток. У погляді віра у справедливість справи, якій він від дав усе життя. У смутку вболівання за долю народу приховані фізичні муки.

А ще юні – таланти намалювали картини за мотивами творів великого українського поета: «Зоре моя вечірняя», «За сонцем хмаронька пливе», «Садок вишневий коло хати», «Мені тринадцятий минало», поема «Гайдамаки». Аматори проявили свої творчі здібності та в повній мірі проявили розуміння творів Шевченка.

Творче надбання Шевченка допомагає нам жити, через стільки десятиліть, його твори хвилюють та тривожать душі.

«Живіть дружно» - учив Тарас Григорович Шевченко. І це сьогодні головне наше завдання.

Всеукраїнський марафон читання творів Т.Г.Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря» продовжується до 26 квітня. То ж запрошуємо всіх шанувальників великого Кобзаря приєднатися до цієї події!

Нехай зерна, посіяні Тарасом, проростуть у наших душах, і матимуть прекрасні сходи.

mayupravo.com
Вознесенськ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Новини компаній
Вже зовсім скоро, 4 жовтня, всі педагоги країни святкуватимуть своє професійне свято - День Вчителя. Важливо вибрати корисний подарунок, який буде приносити користь і робити життя хоча б трохи комфортніше та яскравіше. Одні з кращих і оригінальних варіантів на сьогоднішній день - розумний парасольку і дерев'яні годинник. Вони корисні, зручні і функціональні. Цими подарунками вчитель буде користуватися досить часто, згадуючи турботливого учня і будучи йому...
Новини компаній
Головний тренд осені 2020 року - електросамокат KUGOO M2 PRO! Kugoo M2 Pro Jilong - це нова поліпшена модель електросамоката від компанії Jilong в 2020 році. Самокат Kugoo M2 Pro Jilong відрізняється від своїх попередників вдосконаленим дизайном, надійністю конструкції, компактністю і функціональністю. З таким самокатом ви будете почувати себе впевнено як у місті так і на бездоріжжі. Швидкість, вага і максимальний пробіг самоката дозволяють здійснювати щод...
Новини компаній
Відтепер за будівництвом нової об’їзної дороги до Трускавця можна спостерігати в онлайн-режимі. Завдяки новій камері відеоспостереження, яку компанія Qtek встановила у Модричах. 26 серпня стартувало масштабне будівництво нової дороги до Трускавця, яка з’єднуватиме місто-курорт із Дрогобичем та Львовом та замінить існуючу сьогодні, але офіційно перекриту ділянку дороги. На сьогоднішній день завершуються земляні та підготовчі роботи, на об’єкті щоденно працю...
Суспільство
У зв’язку з підтвердженням короновірусної хвороби (COVID-19) у працівників Вознесенського відділу обслуговування громадян (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області та на виконання рішення Вознесенського міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації від 06.09.2020 (протокол № 10), з 14 вересня 2020 року сервісний центр працює в особливому режимі. ПРИЙОМ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАД...
Суспільство
Трансляція засідання постійної депутатської комісії Вознесенської міськради.
Суспільство
4 вересня 2020 року на засіданні Міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації на території Вознесенської міської об’єднаної територіальної громади прийнято карантинні обмеження, які вводяться у зв’язку із запровадженням «помаранчевої» карантинної зони. Про це повідомляє відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Відтепер в громаді не можна перебувати в громадських закладах більше ніж одній людині на 10...
Суспільство
В Вознесенске правоохранители задержали трех мужчин, которые занимались вымогательством денег и позиционировали себя как сторонники воровского сообщества. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Николаевской области. В преступную группировку входили двое жителей Николаева и житель Вознесенска. Указывается, что двое из них ранее уже привлекались к уголовной ответственности за совершение различных преступлений, в том числе тяжких. В начале марта злоумышл...
Суспільство
Сегодня около 9 часов вечера на одной из улиц Вознесенска - улице Октябрьской Революции, в магазине АТБ, неадекватный парень напал на охрану. Об этом сообщают очевидцы, которые находились в магазине. Парень вступил в конфликт с охранником, который перерос в драку. Все это сопровождалось нецензурной бранью и угрозами в адрес охранника. В результате нападения мужчина был задержан и направлен в полицейский участок.
Суспільство
12 сентября, около 14:00, в Вознесенске на ул. Одесской возле лаборатории Синево группа КОРД провела спецоперацию по задержанию преступников. По предварительным данным, задержанными оказались трое человек, двое из которых из Николаева, а один из Вознесенска. Как сообщил редакции источник, имело место вымогательство денежных средств у работника СТО, который являлся бывшим военнослужащим. Стало известно, что один из задержанных Николай Оболонский, а второй п...