• Головна
  • В Миколаївскому ОПК пройшов концерт народного духового оркестру
14:25, 5 березня 2020 р.

В Миколаївскому ОПК пройшов концерт народного духового оркестру

В Миколаївскому ОПК пройшов концерт народного духового оркестру

«Сяйво променистих мелодій» — під такою поетичною назвою у Миколаєві 29 лютого в Обласному палаці культури відбувся концерт народного духового оркестру (керівник Андрій Чернов).

Прихильники інструментального жанру прийшли на зустріч з одним з найповажніших за віком та найдосвідченіших аматорських колективів області, який майже століття вписує славні сторінки у літопис культурного життя Миколаївщини!

У концертній програмі прозвучали твори Джузеппе Верді, Ернста Роберта Юбеля, Ханса Егона Хаузера, Дюка Еллінгтона, Сіднея Беше, Зіфріда Рундела, Бориса Мокроусова, Володимира Маркіна, Ельбруса Черкеза, Едуарда Шинкевича, Олександра Морозова, Володимира Івасюка та інших. Вже майже два століття мініатюрний шедевр «Аве Марія» австрійського композитора Франца Шуберта надзвичайно популярний у всьому світі. Ця зворушлива мелодія знаходить відгук у душах як професійних музикантів, так і любителів, які зовсім не знають нот. У цій програмі вона прозвучала у виконані оркестру, соло на пан-флейті – Роман Борисенко. Відомий поет минулого століття Марк Лисянський — почесний громадянин Миколаєва. Саме у місті над Бугом прийшло до нього творче визнання. Разом з композитором Борисом Мокроусовим вони написали пісню «Осіннє листя», яка популярна і дотепер. Її виконали Антоніна Лазаренко, Наталія Вєльчєва та Роман Борисенко у супроводі оркестру. У фіналі прозвучала українська народна пісня «Розпрягайте, хлопці, коней», яка стала надзвичайно популярною після виходу на екрани знаменитого музичного художнього фільму Івана Пир’єва «Трактористи».

До речі, цей фільм знімали біля села Гур`ївка Новоодеського району. Трактор на постаменті нагадує нам про ті події. Миколаївщина багата на творчі особистості. Серед них і Андрій Чернов. Він талановитий диригент, композитор та соліст-інструменталіст. Без його творів неможливо уявити репертуар колективу. Цього дня прозвучала пісня нашого маестро на слова миколаївського поета Віктора Панченка «Одна ночь на двоих» у виконанні Ірини Сєрої. Порадував слухачів і дитячий духовий ансамбль під керівництвом Віктора Качановського. У духовому оркестрі виросло не одне покоління обдарованих музикантів.

Унікальність колективу полягає у тому, що деякі учасники віддали оркестру понад 50 років творчого життя. У цій концертній програмі брали участь музиканти різних поколінь, серед них — Петро Швідерський, Володимир Лисий Олександр Савенко, Іван Задирака, Євген Таран, Володимир Семерюк, Максим Браган, Микола Желєзний, Анатолій Онуфрієнко, Микола Гузенко, Микола Конопелько, Анатолій Ремський, Станіслав Латко, Вадим Чеботарьов, Андрій Корня, Василь Керенікевич, Олександр Карпов, Віктор Тасинкевич, Валерій Орєхов, Андрій Гоптарєв, Анастасія Лебедінцева та Олексій Фролов. У цей останній зимовий вечір у залі панувала напрочуд тепла і душевна обстановка.

Слухачі супроводжували виступи музикантів бурхливими оплесками та гучними оваціями. Шанувальники духової музики вже мріють про нову зустріч з народним духовим оркестром та його талановитим керівником – Черновим Андрієм Васильовичем. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...